Görüş Bildir

Bakan Şimşek'ten 2B açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazileri için yapılan başvuru sayısının yaklaşık 300 bine ulaştığını bildirdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazileri konusunda beklenen satış tutarının 9,8 milyar lira olduğunu söyledi.

Bakan Şimşek'ten 2B açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2-B başvurularında süre uzatımının gündemlerinde olmadığı belirterek, yeteri kadar süre tanındığını bildirdi. Bakan Şimşek, şu ana kadar 140 bin kişinin başvuru bedelini ödemeden başvuru yaptığını açıkladı.

2B AÇIKLAMASI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında kamuoyunda 2-B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışı çalışmalarında gelinen nokta ve bundan sonrası sürece ilişkin durum değerlendirmesi yaptı. Bakan Şimşek, 2-B başvurularında süre uzatımının gündemlerinde olmadığını söyleyerek, yeteri kadar süre tanındığını bildirdi. Şu ana kadar başvuru bedelini ödemeden yapılan başvuruların 140 bin olduğunu kaydeden Şimşek, 2-B arazilerinin en büyüğü olan Sultanbeyli’ye şu ana kadar 10 bin 875 başvuru yapıldığını dile getirdi.

Etiketler: