Görüş Bildir

“Bankalar elini taşın altına koymalı”

Merkez Bankası’nın faiz indirim kararına destek veren TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, şimdi sıranın bankalarda olduğunu söyledi.

Merkez Bankası’nın faiz indirim kararına destek veren Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, şimdi sıranın bankalarda olduğunu söyledi.

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN

Kamil Biçici açıklamasında, "Yaşadığımız zorlu süreçten hızlı ve daha güçlü bir şekilde çıkmak adına yeni yatırımların önünü açan, piyasaya moral aşılayan adımlara ihtiyacımız vardı. Hem enflasyondaki gelişmeler hem de küresel koşullar açıkçası Merkez Bankası’nın bu kararı için elverişliydi. Son dönemde enflasyonda aşağı yönlü bir hareket görünümü vardı. Alınan bu karar iş dünyasının yatırım adımlarını daha sağlam bir şekilde atmasını sağlayacak, yatırım iştahını güçlendirecek.” dedi.

Bankalardan Merkez Bankasının faiz indirim kararıyla birlikte ellerini taşın altına koymalarını beklediklerini aktaran Biçici, bunun yanında daha önce bankalardan kredi çeken KOBİ’lere kendilerini toparlamaları için ödemelerde esneklik tanınmasını beklediklerini ifade etti.
Etiketler: | | |