Penta Teknoloji'den 2023'de rekor kâr

Türkiye'nin önde gelen bilişim firmalarından Penta Teknoloji, 2023 finansal raporunu KAP'a bildirdi. Penta Teknoloji finansal raporuna göre firma 2023 kârını yüzde 80 artırdı.

Penta Teknoloji'den 2023'de rekor kâr

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyuran Penta Teknoloji, 12 aylık konsolide cirosunu, önceki yıla göre yüzde 86 artışla 18,2 milyar lira olarak açıkladı. Aynı dönemde Penta Teknoloji bir önceki yıla göre yüzde 80 artışla toplam 1,4 milyar lira brüt kar elde etti.

Penta Teknoloji'nin 2023 yılı FAVÖK'ü yüzde 78 artışla 989,8 milyon lira, FAVÖK marjı ise yüzde 5,4 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde 539,9 milyon lira vergi öncesi kar elde eden Penta Teknoloji, 2023 yılında finansal performansını yeni rekorlarla taçlandırmış oldu.

"TEK BİR ADRESTEN HERŞEYİ BULMALARINI SAĞLIYORUZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, 2023 yılında kurdukları yeni iş birlikleriyle dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin yenilikçi ürünlerini iç pazara sunmaya devam ettiklerini vurguladı.

Erünsal, e-ticaret platformlarından teknoloji marketlerine, bireysel tüketici ürünlerinden kamu ve kurumsal ihtiyaçlara kadar geniş bir yelpazede Türkiye'nin dijitalleşmesine katkı sağladıklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Faaliyette bulunduğumuz güçlü ekosistemde, iş ortaklarımızı dünyanın lider teknoloji markalarıyla buluşturuyor, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma vizyonunu desteklerken, müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünleri güvenilir ve tek bir merkezden, 'Penta Teknoloj' ile satın alma fırsatı sunuyoruz. 2023 yılındaki başarılı performansımızı 2024 yılında da sürdürerek, yeni iş birlikleri ve müşterilerimize sunacağımız uçtan uca çözümlerle Penta Teknoloji markasına değer katmaya devam edeceğiz."

Kaynak: Diyarbakır Söz