Görüş Bildir

Şenay öğretmene gözyaşları!

Şenay öğretmene gözyaşları!

Belediye başkanının aracına yönelik saldırısında hayatını kaybeden 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın cenazesi, Batman'da düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı

Batman'ın Kozluk ilçesinde belediye başkanının aracına yönelik terör saldırısında hayatını kaybeden 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için tören düzenlendi.  Şenay Aybüke Yalçın'ın adı, okulundaki müzik atölyesine verilecek. Bu arada karne dağıtımından sonra dışarı çıkan Şenay Aybüke Yalçın'ın yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin görüntüler de ortaya çıktı.

 Kozluk Belediye Başkanı Ak Partili Veysi Işık'ın özel otomobiline silahlı saldırısında, olay yerinden geçen 5 öğretmenin bulunduğu otomobil isabet aldı. Okulda karne dağıtımından dönen öğretmenlerden 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın yaşamını yitirdi, 1 öğretmen yaralandı. Aybüke Yalçın için dün Batman Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen cenaze törenine Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Ertuğ, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, milli eğitim yöneticileri, öğretmenler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

GÖZYAŞLARI ARASINDA UĞURLANDI

Şenay Aybüke öğretmenin cenazesinin öğretmenevi bahçesine getirilmesi sırasında, amcası ve yakınları gözyaşlarını tutamadı. Törende konuşan Vali Deniz, dün meydana gelen terör olayının üzüntü verici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kozluk İlçesi Bekirhan Beldesi jandarma karakoluna bölücü terör örgütü mensupları tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucunda Rize nüfusuna kayıtlı Kahraman Jandarma Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu'nun ve Kozluk ilçe merkezinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu Kozluk ilçemizde görev yapan Çorum nüfusuna kayıtlı Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit düşmesi, hepimizi derinden üzmüştür. Ülkemizin huzur ve güvenliğine kasteden bu hain saldırıları gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensupları, er ya da geç hak ettiği cezayı alacaktır. Terör örgütü ve onu destekleyenler, emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Saldırıda yaralanan askerimize ve vatandaşlarımıza yüce Allah'tan acil şifalar diliyorum."

Batman Müftüsü Turgut Erhan'ın duasının ardından Şenay Aybüke Yalçın'ın cenazesi tekbirler eşliğinde toprağa verilmek üzere memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ne uğurlandı.

HERKESE KENDİNİ SEVDİRMİŞTİ

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın, 7 aylık görev süresince kendisini herkese sevdirdiği ortaya çıktı. Kozluk Çok Programlı Lisesi Müdürü Mahmut Işık, "Okulumuzda müzik atölyesi çok yetersizdi. O göreve başladıktan sonra öğrencilerimizin müziğe ilgisi arttı" diye konuştu.

"ÖĞRETMENİMLE HELALAŞTIM"

Karne dağıtımı sırasında gördüğü Şenay Aybüke Yalçın'la helalleştiğini söyleyen 12-BLT Bilgisayar Bileşim ve Teknoloji öğrencisi Oruç Arıca, "Gitar ve piyangoyu bana sevdiren, öğreten Şenay Aybüke Yalçın hocamdır. Müzik ile hiç bir ilgim yoktu, onun sayesinde müziğin tüm enstrümanlarını öğrendim. Karne dağıtımı töreninin yarım saat sonrasında böyle bir olayı duyunca yıkıldım. Dünyanın en güzel ve iyi öğretmeniydi Aybüke hoca. Bizimle helalleşti, biz de ondan helallik istedik" diye konuştu.

Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak ile bazı eğitimciler de Şenay Aybüke Yalçın'ın cenazesine katılmak üzere memleketi Çorum'a gitti.

TAKSİNİN SAHİBİ GÖZALTINDA

Bu arada Şenay öğretmenin şehit olduğu saldırıda kullanılan taksinin  sahibi Mehmet Fidan'ın elleri bağlı halde Kozluk İlçesi'nin Ağaçlık Mahallesi yakınlarında bulunduğu belirtildi.

Kozluk İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gözaltına alınan Mehmet Fidan, ifadesinde ilçe merkezindeki durakta tanımadığı bir kişi tarafından Ağaçlık Mahallesi'ne gittiği sırada silahlı bir kişinin daha yolda araca bindiğini söyledi. Fidan, bu kişilerin kendisini kırsal bölgede ellerini bağlayıp araziye terk ettikten sonra üçüncü bir kişiyi de alarak gittiklerini anlattı. Mehmet Fidan'ın sorgusu sürüyor.

OKULUN MÜZİK ATÖLYESİ

Buarada, Aybüke Yalçın'ın adı, okulundaki müzik atölyesine verilecek. Kozluk Çok Programlı Lisesi Müdürü Mahmut Işık, şehit öğretmen Şenay Aykübe Yalçın'ın 7 ay önce okullarına atandığını belirterek, adının ilk aşamada okuldaki müzik atölyesine verileceğini söyledi. Onun maaşını her aldığında müzik atölyesine bir enstürman aldığını belirten Okul Müdürü Işık, "Müzik atölyemizi genişleten ve kendi imkanlarıyla müzik aletleri kazandıran Şenay hocanın eğitim yuvamıza emeği çok büyük. Her maaş aldığında atölyeye mutlaka bir enstürman, bir cihaz alıyordu. İlk etapta adını müzik atölyesine vereceğiz. Ardından il ve ilçe yöneticilerimizin onayı doğrultusunda Şenay hocanın adını okulumuza vermek istiyoruz. Bu konuda ilçe halkı ile velilerin de desteği isteği var" dedi.

SON FOTOĞRAFLAR

Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın, saldırı öncesi okulda karne dağıtımı sırasında meslektaşlarıyla çektirdiği son fotoğrafları ortaya çıktı. Okulda karne dağıtan ve öğrencilere verilmek üzere olan taktir ve teşekkür ile başarı belgeleri ellerine alan Şenay Aybüke Yalçın, çok sevdiği öğrencileriyle de fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

SALDIRI ANI KAMERADA

Bu arada karne dağıtımından sonra dışarı çıkan Şenay Aybüke Yalçın'ın yaşamını yitirdiği terör saldırısına ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Bir taksiyi gasp eden PKK'lı 2 terörist, dün saat 11.30 sıralarında, Kozluk Belediye Başkanı Ak Partili Veysi Işık'ın özel otomobiline uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Başkan Işık'ın bulunmadığı beyaz renkli otomobilde yeğeni avukat Muhammet Işık saldırıdan yara almadan kurtulurken, teröristlerin kurşunları oradan geçen ve içinde 5 öğretmenin bulunduğu araca isabet etti. Çevredeki vatandaşlar da silah sesleri üzerine kaçışırken, otomobil de sağdaki yola girerek kızla uzaklaştı. Silahlı teröristin de ardından taksiye binerek olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.