Görüş Bildir

Adalar'a yasak ne zaman kalkacak? - Adalar'a giriş çıkışlar düzenlendi

Adalara yasak ne zaman kalkacak sorusu normalleşme sürecine girmeye hazırlandığımız 1 Haziran'dan itibaren çok merak edilmekte. Covid salgını sonrası adeta kabusa dönen hayat kısıtlamaalrı yavaş yavaş normale dönmeye başlamakta. Peki 1 Haziran'da başalayacak olan kimi yasakların sonlanacağı kurallar, Adalara yasak ne zaman kalkacak? sorusunu da beraberinde getirdi. İşte Kabine toplanısı sonrasında Adalar hakkında flaş gelişmeler.

Adalara yasak ne zaman kalkacak sorusu normalleşme sürecine girmeye hazırlandığımız 1 Haziran'dan itibaren çok merak edilmekte. Covid salgını sonrası adeta kabusa dönen hayat kısıtlamaalrı yavaş yavaş normale dönmeye başlamakta. Peki 1 Haziran'da başlayacak olan kimi yasakların sonlanacağı kurallar, Adalara yasak ne zaman kalkacak? sorusunu da beraberinde getirdi. İşte Kabine toplanısı sonrasında Adalara yasak ne zaman kalkacak sorusu hakkında flaş gelişmeler.

Adalar Kaymakamlığı'ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada," Koronavirüsle mücadele kapsamında Adalar İlçe Hıfzısıhha Kurulu2nun 22.04.2020 tarih ve 2020/05 sayılı kararı ile, "Adalar ilçesine yapılacak tüm giriş ve çıkışların 26.04.2020 Pazar günü saat24.00 ile 31.05.2020 Pazar günü 24.00 arasındaki süre için belirli istisnalar hariç olmak üzere geçici olarak durdurulmasına" karar verilmişti.

Bu kapsamda Adalar ilçesine giriş ve çıkışın geçici olarak sınırlanmasına

Adalar içesindeki oteli motel, kamp, kulüp, sosyal tesis gibi konaklama yerlerinin bu süre zarfında faaliyette bulunmamasına

Adalar ilçesi sınırları içerisinde özel tekne ile seyir yapılmasının yasaklanmasına

Adalar kamu kurumlarında uygulanan esnek çalışma uygulamalarına ilişkin tedbirler 31 Mayıs Pazar günü 24.00 itibarı ile sona erecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.