Görüş Bildir

Ahmet Türk harcamaları kabul etti

Ahmet Türk harcamaları kabul etti

Görevden uzaklaştırılan Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediyesi başkanlığı döneminde HDP ve CHP heyetlerine belediye bütçesinden yaptığı 300 bin TL’lik harcamayı kabul etti.

İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk, başkanlığı döneminde Mardin Büyükşehir Belediyesi bütçesinden HDP ve CHP'li milletvekillerine harcadığı yüksek miktardaki meblağa ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamada, kabul ettiği bu harcamaların izahatını yapan Türk, şunları paylaştı:

“Mardin Milletvekilimiz Tuma Çelik’in belediyemizi ziyaretinde kendisine yemek verilmiştir. O ve beraberinde bulunan heyete  (251 kişiye) belediye olarak yemek vermişiz. Ve bu yemeğin fiyatı kişi başı 70 TL’dir.

14.06.2019 tarihinde CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve beraberindeki heyete yemek verilmiştir. Bu konunun da gizli saklısı yoktur. Sayın Yıldırım Kaya ve beraberindekiler kendi konaklama ücretini ödemiştir. Belediyemiz sadece yemek davetindeki ücreti ödemiştir. Dikkat ederseniz 400 değil, 450 değil, 407 kişi denmiştir. Bu 407 kişinin büyük çoğunluğu da bizim partinin üyeleridir ve bu ziyaretten duydukları mutluluğu paylaşmak için yemeğe gelmişlerdir. Yine baktığımızda yemek bir önceki faturada olduğu gibi kişi başı 70 TL’dir.

11.07.2019 tarihinde belediyemiz sınırları içerisinde bulunan siyasi parti farkı gözetmeksizin (AKP ve HDP) tüm belediye başkanlarımız ile birlikte ‘Mardin’e nasıl hizmet ederiz’ konulu bir toplantı düzenlenmiştir. Bu toplantıya Belediye Başkanlarımız katılmıştır. Bu toplantıya belediye çalışanlarımız, başkanların korumaları, basın mensupları ve HDP belediye meclis üyeleri eşlik etmiştir. Toplam 133 kişiye yemek verilmiştir. Yemeğin kişi başı maliyeti de 60 TL’dir.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Başkan vekilimiz tarafından hastane ziyaretleri ve çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Bu kapsamda çikolata ve kolonya alınmıştır. Bunun faturası da 7 bin 570 TL’dir.

29/06/2019 tarihinde Makamda misafirlere ikram edilmek üzere çay, şeker, kahve ve çikolata alınmıştır. Fatura bedeli de 35 bin 694 TL’dir.

29.04.2019 tarihinde belediyemizi ziyarette bulunan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Yazar Güler Buğday’a ve aynı tarihte gelen diğer heyetlere verilen yemeklere toplam 528 kişi katılmıştır. Bu yemeklerin maliyeti de 28 bin 512 TL’dir. Bu yemeğin de kişi başı maliyeti 54 TL’dir.

17.05.2019 tarihinde makamda ikram edilmek üzere Özel Kalem Müdürlüğü ve Genel Sekreterliğe çay kahve ve çikolata alınmıştır. Bunun faturaları da 33 bin 642 TL’dir.

02.05.2019 tarihli fatura belediyemizi ziyarette bulunan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ve beraberindeki 790 kişiye verilen yemeğin faturasıdır. Bu yemekte kişi başı yemek ücreti olarak 54 TL ödenmiştir.”
Etiketler: | | |