BABANIN FERYADI

Muş- Diyarbakır Karayolunu kesen bir grup PKK'lı tarafından 4 gün önce kaçırılan Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ile Er Aykut Çelik'in kurtarılması için başlatılan operasyonlar devam ederken; er Çelik'in ailesi bugün İHD Van Şubesine başvuruda bulundu.

BABANIN FERYADI

Muş- Diyarbakır Karayolunu kesen bir grup PKK'lı tarafından 4 gün önce kaçırılan Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ile Er Aykut Çelik'in kurtarılması için başlatılan operasyonlar devam ederken; er Çelik'in ailesi bugün İHD Van Şubesine başvuruda bulundu. Oğlunun hasta olduğunu söyleyen baba Zeynel Abidin Çelik, oğlu ve kaçırılan kaymakam adayının biran önce bırakılması çağrısında bulundu.

12 Ağustos günü saat 14. 30 sıralarında Muş-Kulp karayolunun 35'inci kilometresinde Muş ve Diyarbakır yönlerinden gelen otomobilleri durduran PKK'lı teröristler, yolcuları indirirek kimlik kontrolü yaptı. Ardında da PKK'lılar Muş Valiliği'nde Kaymakam adayı olan ve Diyarbakır'a kızkardeşini görmeye giden Kenan Erenoğlu ile Muş'un Bulanık ilçesi Gümüşpınar köyündeki ailesini ziyarete gitmek üzere Diyarbakır'dan otobüse binen 7 ayllık er Aykut Çelik'i de yanlarına alarak dağa doğru kaçtı. Olayın ardından havadan va karadan operasyonlar başlatıldı.

ÇOCUĞUMUN DURUMUNDAN ENDİŞE EDİYORUM

4 gündür oğlu Aykut Çelik'ten haber alamayan baba Zeynel Abidin Çelik, bugün İHD Van Şubesi'ne başvurdu. Çelik, oğlunun hasta olduğu için hava değişimi için memleketine doğru geldiğini belirterek, "Çocuğumun durumundan endişe ediyorum. Bu nedenle İHD'ye başvurdum. Çocuğumun biran önce bırakılmasını istiyorum. Bu çağrım sadece çocuğum için değil. Kaçırılan diğer rehineler içinde bu çağrıyı yapıyorum. Buradan sesleniyorum. Anneler ağalamasın çocuklarımızı bıraksınlar" dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA HAZIRIZİHD Van Şubesi Genel Sektereteri Sami Görendağ, er Çelik'in sağlık sorunlarının bulunduğuna dikkat çekti. Kaçırılan 2 kişi için üzerlerine düşen herşeyi yapmaya hazır olduklarını belirten Görendağ, şartlar oluşursa kaçırılan kişileri getirmeye gidebileceklerini de söyledi. Görendağ, "PKK bizim bu çağrımıza olumlu refleks verse bile, gideceğimiz bölgede hiçbir operasyonun gerçekleşmemesi gerekiyor. Devlete çağrımız orada devam eden operasyon varsa durdursun. PKK'ya da, bu 2 kişinin ailelerine teslim edilmesi çağrısında bulunuyorum. Şartlar oluşursa biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz