Görüş Bildir

BOMBA TUZAĞI!

Çukurca'da sivil polis aracının geçisi sırasında düzenlenen "bomba tuzağında" bir polis şehit oldu, üç polis memuru ise yaralandı.

BOMBA TUZAĞI!

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK militanları polis aracına düzenlediği bombalı saldırıda bir polis şehit oldu, 3 polis ise yaralandı.

PKK saldırısı, ilçenin Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Çukurca Lisesi yakınında saat 12.10'da meydana geldi. Çukurca İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli sivil polisleri taşıyan otomobil, Cumhuriyet Mahallesi Çukurca Lisesi yanından geçişi sırasında, PKK örgütü militanları önceden yola koydukları tahrip gücü yüksek bombayı patladı.

4 POLİS YARALANDI

Patlamada ön tarfı demir yığınına dönen araçtaki 4 polis ağır yaralanırken, Cumhuriyet Lisesi ile çevredeki binaların tüm camları kırıldı, araçlar hasar gördü. Yaralı 4 polis, Çukurca Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından, helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Olayla ilgili ilk gelen 1 polisin şehit olduğu 3 polisin yaralandığı bilgisini düzelten Hakkari Valisi Muammer Türker, "Patlamada şehit yok. Br polis memurumuzun olay yerinde kalbi durdu, müdahaleyle hayata döndürüldü. Şu anda 4 Polisimiz yaralı. Bölgede operasyonlar sürüyor" dedi. Çukurca'nın giriş ve çıkışlarını tutan güvenlik güçleri, bombalı saldırıyı gerçekleştiren örgüt üyelerinin yakalanması için operasyon başlattı.

AĞIR YARALI POLİS 

Yaralanan 4 polisten durumu ağır olan Murat Çelikhası, Hakkari Devlet Hastanesi'nden helikopterle Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.  Patlama sırasında ağır yaralanan ve doktorların müdahalesiyle yaşama döndürülen polis Murat Çelikhası ameliyata alındı.

POLİS ŞEHİT OLDU

Çelikhası için çok sayıda meslektaşı da hastaneye gelerek kan verdi. Çelikhası hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Van nüfusuna kayıtlı Murat Çelikhası'nın şark görevini sürdürdüğü Hakkari'nin Çukurca ilçesinde görev süresini tamamladığı ve son günlerinin kaldığı öğrenildi.

Etiketler: