Görüş Bildir

Bombacılar yakalandı

Hakkari'de geçen ay polis servis aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırının failleri oldukları iddiasıyla 6 kişi yakalandı. Yakalanan 6 şüpheliden 2'si emniyet müdürlüğünde, 3'ü ise savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bir zanlı ise savcılık tarafından tutuklanma talebiyle Van Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, 19 Ocak Perşembe günü kent merkezinde emniyet müdürlüğünün servis aracına yapılan saldırı ile bir kişinin hayatını kaybetmesi, 3'ü polis memuru 27 kişinin yaralandığı olayır

Saldırının failleri oldukları iddiasıyla 6 kişinin Hakkari Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 30 Ocak'ta düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "Şüpheli şahısların emniyette yapılan soruşturmalarında, bombalı saldırı olayında kullanılan malzemelerin temini, bombanın türü/yapılışı ile eylemin tüm ayrıntıları ortaya konulmuş, bombalı saldırı eyleminin PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiği, eylem talimatının ise Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca verildiği tespit edilmiştir.

Operasyonlarda yakalanan 6 şüpheliden 2'si emniyet müdürlüğünden, 3'ü ise savcılıktan serbest bırakılmış, bir kişi ise Van Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilmiştir."


Etiketler: