Görüş Bildir

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 6 7 Haziran tedbirli sokağa çıkma yasağı

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 6 7 Haziran tedbirli sokağa çıkma yasağı

Bu hafta sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu gün gün merak edilirken, hafta sonuna yani 6 - 7 Haziran'a denk gelen hafta sonu yasağı olacak mı sorusunun cevabı da merakla bekleniyor. Gün gün koronavirüsün sonuna yaklaştığımız şu günlerde Mart ayından beri uygulanan sıkı tedbirler, sokağa çıkma kısıtlamaları, mekanları kapatılması 1 Haziran itibari ile normalleşme sürecine girmiş bulunmakta iken, herhafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile alakalı gözler bakanlıkta iken, Sağlık Bakanı bu akşam yaptığı açıklama da bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı lacak mı sorusunun da cevabını verdi.

Bu hafta sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu gün gün merak edilirken, hafta sonuna yani 6 - 7 Haziran'a denk gelen hafta sonu yasağı olacak mı sorusunun cevabı da merakla  bekleniyor. Gün gün koronavirüsün sonuna yaklaştığımız şu günlerde Mart ayından beri uygulanan sıkı tedbirler, sokağa çıkma kısıtlamaları, mekanları kapatılması 1 Haziran itibari ile normalleşme sürecine girmiş bulunmakta iken, herhafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile alakalı gözler bakanlıkta iken, Sağlık Bakanı bu akşam yaptığı açıklama da bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı lacak mı sorusunun da cevabını verdi. Tedbirli normal yaşama döndüğümüz şu günlerde vaka sayısı, ölü sayısı gün azalırken, test sayısındaki artış da herkesi mutlu etmekte. 3 Haziran koronavirüs vaka sayısında artan test sayısına nazaran belli bir azalma yaşandığı gözler önüne serilirken işte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu hafta sokağa çıkma yasağı olacak mı şeklinde sorulan sorunu cevabı da haberimizde. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine iletine hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek mi sorusuna henüz bir karar alınmadığı cevabını veren Koca, kısıtlamaların Kovid-19 vakalarına göre il bazında uygulanabileceğini söyledi.

Koca, açıklamasında, "Tedbirlere uymak eğitim şartlarının normalleşmesi anlamına geliyor. Yeni takvim başladığında öğrencilere güvenli şartları hazırlamış olmalıyız." dedi.

"1 Haziran'dan itibaren tedbirlere uyulmazsa, hastalığın daha fazla yayılma imkanına kavuşacağı açıktır." ifadelerini kullanan Koca, "Maske yüzde yüz olmasa da uyum gösterilen bir tedbirdir. Bu tedbiri ihmal eden veya maskesini kuralına uygun şekilde takmayan vatandaşlarımızdan ricam, konunun ciddiyetini hatırlamalarıdır." şeklinde konuştu.

Koca, "Normalleşme süreci eski alışkanlıklarımıza dönüş değildir. Tedbirlere uymazsak başa dönebiliriz." ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ DALGA BEKLEMİYORUZ"

"Maske ve 1,5 metre mesafe, birlikte uyulması gereken tedbirlerdir. İkisinden biri tek başına koruyucu olmayabilir." uyarısında bulunan Koca, "Mevcut şartlarda sizlerin, salgın ve tedbirler konusundaki ferasetini de dayanak kabul ederek diyebiliriz ki ikinci dalga beklemiyoruz." dedi.