BÜYÜKELÇİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

Macaristan, Hollanda ve Finlandiya’nın Ankara Büyükelçileri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Vekili Metin Kılavuz’u ziyaret eden büyükelçiler, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndan çok etkilendiklerini söylediler.

BÜYÜKELÇİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

DİYARBAKIR- 10. Diyarbakır Kültür Sanat Festivali’ni izlemek üzere kentte bulunan Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Istvan Szabo, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse ve Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Kirstin Eskelinen, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Kılavuz’u ziyaret etti.

Büyükelçiler ziyaret öncesi gezdikleri Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nından çok etkilendiklerini söylediler. Sümerpark’ın yoksullar için düşünülmüş çok iyi bir çalışma olduğunu söyleyerek, bu mekanla ilgili sivil toplum örgütlerinin ortak projeler geliştirmesi gerektiğini belirttiler.

GÜNEŞ EVİNE HAYRAN KALDILAR

 Özellikle Güneş Evi’nden çok etkilendiğini kaydeden Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Kirstin Eskelinen, "Bizim ülkemizde güneşli günler sadece 33 gün iken Diyarbakır’da 3300 imiş. Alternatif enerji kaynakları gerçekten çok önemli. Ayrıca burada sebzeleri kurutan bir makina gördüm. Bu da çok güzeldi" dedi.

Diyarbakır Kültür Sanat Festivali’ni de çok beğendiklerini ifade eden büyükelçiler, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Kılavuz’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Kılavuz da büyükelçileri kentte ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kılavuz büyükelçilere Büyükşehir Belediyesi Sanat Atölyesi’nde yapılan vazolar ve kentle ilgili materyallerin bulunduğu bir çanta hediye etti.

Kaynak: Diyarbakır Söz