Dergideki incelemeler gece yarısı sona erdi

İstanbul Kağıthane'de bulunan Adımlar Dergisi'nin bürosunda meydana gelen patlama sonrası yapılan incelemeler gece yarısı sona erdi.

Dergideki incelemeler gece yarısı sona erdi
Kağıthane, Hürriyet Mahallesi, Dr. Cemil Bengü Caddesi üzerindeki 6 katlı bir binanın 3. katında bulunan ve "İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi" (İBDA-C) örgütüne yakınlığıyla bilinen aylık Adımlar Dergisi'nin giriş kapısı önüne bırakılan bomba, dün saat 19.30 sıralarında kapının açılmasıyla birlikte büyük bir gürültüyle patladı.

Şiddetli patlamayla birlikte ofisin bulunduğu kattaki duvarlar çökerken, çevredeki ev ve işyerlerinin camları kırıldı. Olayın ardından itfaiye ekiplerinin dergi ofisinde yaptığı incelemede, derginin yazarlarından Ünsal Zor'un (45) cesedine rastlandı.

Zor'un cesedi, savcının olay yerindeki incelemesinin ardından ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Patlamada yaralanan Ali Osman Zor (47), Cem Türkbiner (30) ve Cüneyt Karan (39) ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

ŞÜPHELİ MOTOSİKLET İNCELENMEK ÜZERE EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Patlamanın ardından Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha Uzmanı ekipler, bina içerisinde ve çevresinde saatlerce inceleme yaptı; delil topladı. İncelemeler sırasında binanın önünde park halinde bulunan motosikletten şüphelenen polis ekipleri, motosikleti incelemek üzere çekiciye yükleyerek emniyete götürdü.

CADDE YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Polisin binada ve çevresinde yaptığı incelemeler saat 00.30 sıralarında sona erdi. Trafiğe kapatılan Dr. Cemil Bengü Caddesi de temizleme çalışmalarının ardından yeniden trafiğe açıldı.

Öte yandan polis ekiplerinin patlamanın yaşandığı binada bir süre tedbir amaçlı bekleyeceği öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.


Kaynak: Diyarbakır Söz