Görüş Bildir

Diyarbakır'da PKK operasyonu

Operasyonda, 435 kilogram esrar ve 70 bin kök Hint keneviri ele geçirildi..

Diyarbakır'da PKK operasyonu

Diyarbakır'da PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 435 kilogram esrar ve 70 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

font-family>Vali Mustafa Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı güvenlik birimlerince Hazro ilçesinin kuzeyi, Ormankaya köyü ile Oyuklu ve Çitlibahçe köyleri arasındaki bölgelerde  PKK/KCK'ya ait eylemlerin önlenmesi ve bu bölgedeki terör örgütü işbirlikçilerine ait esrar ekim ve saklama alanlarına yönelik dün, karadan zırhlı araçlar ve havadan helikopterlerle operasyon düzenlendiğini bildirdi.

font-family>MİT-ASKER OPERASYONUfont-family

font-family>Operasyona, Milli İstihbarat Bölge Başkanlığı istihbarat bilgileri de alınarak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve KOM Şube ekipleri, Silvan 4. Jandarma Taktik Komando Alay Komutanlığı komando ve köy korucu timlerinin katılımıyla yapıldığını belirten Toprak, operasyonda, PKK/KCK örgüt üyelerine ait arazide gizlenen sırt çantasında 54 adet makineli tüfek fişeği, 18 adet M-16 tüfeği fişeği, cep telefonu, 8 büyük boy pil ve 2 kutu doğum kontrol hapı ele geçirildiğini kaydetti.

font-family>ÖRGÜTÜN MALİ KAYNAĞIfont-family

font-family>Toprak, aynı bölgelerde örgütün mali kaynağını oluşturan uyuşturucu ekim, üretim ve işleme alanlarına yönelik olarak yapılan operasyonda da narkotik köpeklerinin araması sonucu araziye saklanmış ve gömülmüş vaziyette 410 kilogram kubar, 25 kilogram toz esrar, 70 bin kök Hint keneviri, 10 kilogram kenevir tohumu ve el terazisi ele geçirildiğini aktardı. Hint kenevirlerinin söküldüğü yerde imha edildiğini bildiren Toprak, operasyon sonucu bulunan suç unsurları ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

font-family>

Etiketler: