Görüş Bildir

HDP ‘İş ve Aş Buluşmaları’ etkinliği başlatıyor

HDP MYK, partilerinin Ekonomi Komisyonu öncülüğünde “İş ve Aş Buluşmaları” kampanyasını başlatıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) “İş ve Aş Buluşmaları” başlatıyor. HDP Basın bürosu tarafından paylaşılan bilgilendirme notunda, HDP Merkez Yürütme Kurulu ve partinin Ekonomi Komisyonu öncülüğünde buluşmalar başlatılacak. Buluşmaların ilk durağı Diyarbakır olacak.

HDP Ekonomi Komisyonu üyesi milletvekilleri, Diyarbakır'da işsiz, emekçi, esnaf, çiftçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelecek.

START DİYARBAKIR’DA VERİLECEK

Açıklamada, buluşmaların startının 22 Ocak’ta yapılacak basın açıklamasıyla duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “İki gün boyunca Diyarbakır'da iş yerleri, tarlalar, sanayi bölgeleri, fabrikalar ziyaret edilecek. Esnaf, KOBİ, çiftçiler, kadınlar ve gençlerle bir araya gelinerek son dönemde artarak hissedilen ekonomik krizin bu kesimler üzerinde yarattığı etki ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunulacak. Parti heyeti, program kapsamında Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluşu ve meslek odaları temsilcileriyle de buluşacak. İş ve Aş Buluşmaları, Diyarbakır’ın ardından diğer kentlerde de sürdürülecek.”