Görüş Bildir

Kadın PKK'lı ikna sonucu teslim oldu

Kadın PKK'lı ikna sonucu teslim oldu

PKK'lı kadın militan M.B ikna çalışması sonucu Suriye sınırında teslim oldu. M.B: "Örgüte katıldığım için çok pişmanlık duydum. Aileme kavuştuğum için mutluyum" dedi

Şırnak polisinin ikna çalışması sonucu PKK'lı kadın militan Suriye sınırında güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, PKK'ya katılanların teslim olması için ailelerine ulaşarak ikna çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı koordinesinde,  MİT ve Şırnak Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmayla 5 yıl önce terör örgütüne katılan M.B'nin (22) önceki gün Mardin'in Nusaybin ilçesi sınır karakoluna teslim olması sağlandı.

AİLESİYLE BULUŞTU

Şırnak'a getirilen M.B, eniştesi ve iki ablasıyla buluşturuldu.  Duygusal anların yaşandığı buluşmada, iki abla ve M.B, göz yaşlarına hakim olamadı.

M.B. burada gazetecilere, 2015 yılında ailevi nedenlerden dolayı örgüte katıldığını, bu süreç içinde Irak'ın kuzeyi ile Suriye'de  YPG/PKK'nın kadın kolu YPJ içinde faaliyette bulunduğunu anlattı.

Son günlerde örgütten kaçıp teslim olanların ailelerine kavuşmasından etkilendiğini aktaran M.B, "Örgüte katıldığım için çok pişmanlık duydum. Aileme kavuştuğum için mutluyum." dedi.  Kız kardeşlerine kavuştukları için sevinçli olduklarını aktaran M.B'nin ablaları, polise teşekkür etti.
Etiketler: