Görüş Bildir

Kudüs'e sahip çıkmalıyız!

Kudüs'e sahip çıkmalıyız!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Tanrıkulu "Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. İslam ümmetinin, insanlığın ortak değeridir. En azından, insanların kendi ülkelerine dönebilmeleri ve israil ile ABD’nin ortaklaşa almış olduğu bu karardan geri adım atmaları için bir kamuoyu baskısı oluşturmamız lazım"

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Diyarbakır'da "Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz" mitingi düzenleyecek.

HÜDA PAR'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının, Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda 17 Aralık Pazar günü saat 13.30’da "Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz" temasıyla düzenlenecek mitingle protesto edileceği bildirildi.

Söz yayın grubunu ziyaret eden ve Genel Yayın Yönetmenimiz Ömer Büyüktimur'la görüşen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Pazar günü saat 13.30'da düzenleyecekleri, "Kudüs'e sahip çıkıyoruz" mitingiyle ilgili bilgi verdi. Tanrıkulu, ABD Başkanı'nın aldığı kararın İslam aleminde büyük bir infiale neden olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Siyonist çetelere bırakmayacağız

"Müslümanlar her yerde, hemen hemen tüm İslam ülkelerinde hatta Avrupa’nın birçok yerinde bu karara tepkilerini ortaya koydular. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. İslam ümmetinin, insanlığın ortak değeridir. Toprakları siyonist çeteler tarafından işgal edilmiş milyonlarca Filistinli kardeşimiz mülteci konumuna düşmüş, ülkelerinin dışında yaşıyor. En azından, insanların kendi ülkelerine dönebilmeleri ve İsrail ile ABD’nin ortaklaşa almış olduğu bu karardan geri adım atmaları için bir kamuoyu baskısı oluşturmamız lazım."

HÜDA PAR olarak tüm Diyarbakır halkını mitinge davet ettiklerini dile getiren Tanrıkulu, "Halkımız bu konuda hassasiyet sahibi ve daha önce yapılan kitlesel basın açıklamasında da bu hassasiyetini ortaya koymuştur. Bu mitingde de Kudüs'e nasıl sahip çıkılacağını meydanlara akarak ve en gür sesle haykırarak dile getireceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

- İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi

Tanrıkulu, İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkelerin de 13 Aralık'ta sorunla ilgili toplanacağını hatırlatarak, şunları söyledi:

"İslam İşbirliği Teşkilatından, en azından siyonist çetelerle ve ABD’yle siyasi, askeri ve kültürel bütün ilişkilerini gözden geçirip etkili adımlar atmalarını bekliyoruz. Bizler de siyasi partiler olarak halkımızın iradesine uygun adımlar atıyoruz. Elimizden gelen varsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İş sadece bizimle bitmiyor, dolayısıyla İslam İşbirliği Teşkilatının ve vicdan sahibi her bir ferdin bu konuda adım atması gerekiyor."


Etiketler: | |