Görüş Bildir

Kürt Kızı Kübra'ya Beştepe'den Davet

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde İstiklal Marşı'nı okuyan Kübra Hilal Arslanoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret edecek.

Kürt Kızı Kübra'ya Beştepe'den Davet

Kübra Hilal ve babası Abdulkadir Arslanoğlu, ziyaret öncesi Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile makamında görüştü. Burada da İstiklal Marşı'nı okuyan Kübra Hilal'e, Aksoy, oyuncak bebek ve kitap hediye etti.

Aksoy, Kübra Hilal'in İstiklal Marşı'nı okumasından memnuniyet duyduğunu belirterek, "İstiklal Marşımızı büyük bir heyecanla okudu, bizi duygulandırdı. Bütün çocuklarımızın bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızı okuması bizi mutlu ediyor." dedi.

BEŞTEPE'DEN DAVET GELDİ

Abdulkadir Arslanoğlu ise 7 yaşındaki kızı Kübra Hilal'in, Başbakan Davutoğlu'nun ziyareti sırasında İstiklal Marşının 10 kıtasını okuduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

"Kübra, orada, Kürdüz ama herkesten daha fazla devletimize bağlıyız, demek istemişti. Bunun üzerine sayın Başbakanımız, 23 Nisan kutlamaları için bizi Ankara'ya davet ettiler. Bir de Sayın Cumhurbaşkanımız görmek istemişler. 23 Nisan'da Beştepe'de kızımızı ve bizi kabul edecekler. Bir gün sonra da Sayın Başbakanımız bizleri kabul edecekler. Diyarbakır'da bir Kürt kızı İstiklal Marşının 10 kıtasını ezberlemiş ve bunu inşallah devlet büyüklerimizin huzurunda okuyacak. Kızım sayın valimizin elini öptü."

Kübra Hilal Arslanoğlu da "Biraz heyecanlıyım. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız beni davet etti, oraya gideceğim. Orada da İstiklal Marşı'nı okuyacağım." dedi.

BAŞBAKAN'A SÖYLEMİŞTİ

Eşi Sare Davutoğlu ve bazı bakanlarla 1 Nisan'da Diyarbakır'da temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde küçük kız çocuğu, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okumuştu. Başbakan Davutoğlu, İstiklal Marşı'nı okuyan Hilal'i kucağına alarak öptükten sonra minik kıza hediye vermişti.

Ardından, facebook hesabından görüntüleri paylaşan Başbakan Davutoğlu, "Diyarbakır'da verilen en güzel hediye Kürt kızı Hilal'in okuduğu İstiklal Marşı idi. Hilalimi gözlerinden öpüyorum. Ailesini de gönülden tebrik ediyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi