Görüş Bildir

Polis uyuşturucu sevkiyatçısı çıktı

Polis uyuşturucu sevkiyatçısı çıktı

Hazro'da görev yapah polis uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalandı, Lice'de 1 ton esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'da görevli Polis memurunun otomobilinden 121 kilogram esrar çıktı. Bolu'da yol kontrolü sırasında durdurulan aracında uyuşturucu bulunan polis memuru tutuklandı.

LİCE'DE ÖRGÜTÜN ESRARI

Öte yandan, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik operasyonda 1 ton 36 kilogram esrar gele geçirildi. Örgüt mensuplarınca kullanılan kış sığınağı tespit edildi ve kullanılamaz hale getirildi.

HABER MERKEZİ

Bolu'da yol kontrolü sırasında durdurulan özel aracında 121 kilo 200 gram uyuşturucu ele geçirilen Diyarbakır'da görevli polis memuru Bayram Akyüz tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Anadolu Otoyolu'ndaki yol kontrolü sırasında şüphelendikleri otomobili durdurdu.

POLİS TUTUKLANDI

İl Emniyet Müdürlüğünün garajına çekilen otomobilde narkotik köpeğiyle gerçekleştirilen aramada aracın bagajındaki valizde 121 kilo 200 gram esrar ile tütünle karışık 1,84 gram esrar ele geçirildi.

Aracı kullanan Diyarbakır'da görevli polis memuru Bayram Akyüz (32) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, "uyuşturucu madde ticareti" suçlamasıyla cezaevine gönderildi. Akyüz'ün Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde görev yaptığı ve uyuşturucu maddeyi de oradan getirdiği öğrenildi.

LİCE'DE ÖRGÜTÜN ESRARI

Öte yandan, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik operasyonda 1 ton 36 kilogram esrar gele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, Lice ilçesinin güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda önceki gün "Kıran-5 Operasyonu" kapsamında yürütülen "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı-03 Operasyonu" başarıyla tamamlandı.

Operasyon, PKK mensuplarının bulunması, etkisiz hale getirilmesi, kullanılan sığınak ve barınakların tespit edilerek içerisindeki silah ve mühimmatların muhafaza altına alınması, diğer malzemeler ile sığınakların imha edilmesi, teröristler ile yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağın somut delillerle ortaya çıkarılması, operasyon bölgesinde saklanan uyuşturucu maddelerin ve bunları gizleyenlerin bulunarak adalete teslim edilmesi amacıyla gerçekleştirildi.

SATIŞA HAZIRLINMIŞ PAKET

Operasyonda, ​​yapılan aramada ilçenin Yolçatı köyünde yaşayan N.İ'nin evinde paketlenmiş ve satışa hazır 17 paket halinde 15 kilogram esrar, ruhsatsız av tüfeği, 15 av tüfeği fişeği, 2 havalı tüfek ile Sınır mezrasında S.D'nin evinin bahçesinde 46 kilogram esrar, 110 av tüfeği fişeği bulundu. Evde olmadıkları tespit edilen şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Narkoterörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında kayalıklar ve çalılar arasında arama yapıldı.

Operasyonda toplam 1 ton 36 kilogram esrar ele geçirildi ve muhafaza altına alındı. Örgüt mensuplarınca kullanılan kış sığınağı tespit edildi ve kullanılamaz hale getirildi. Söz konusu sığınakta çok sayıda yaşam ve giyim malzemesi bulundu. Delil niteliği taşıyan malzemelere el konuldu, diğer malzemeler yerinde imha edildi. ​​Bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların artan bir azim ve kararlılıkla devam edeceği belirtildi.
Etiketler: | | |