Görüş Bildir

Polisi şehit eden terörist hakkında ilk açıklama!

Bir polisi şehit eden DEAŞ'lı terörist hakkında İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'dan ilk açıklama geldi.

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına  alınan şüphelinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bıçakla yaralayarak şehit ettiği  polis memuru Sinan Acar için İstanbul Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesine düzenlenen törene  katılan Vali Vasip Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Büyükşehir Belediye  Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Emniyet Müdürü  Mustafa Çalışkan, şehit polisin anne ve babası Gülşen-Erdem çifti ile aile  fertlerine başsağlığı diledi.

Emniyet Müdürü Çalışkan, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal  Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, dün saat 22.00 sıralarında  İstihbarat Şube Müdürlüğü kadrosundaki polis memuru Sinan Acar'ın (24) , DEAŞ'a  yönelik operasyonun ardından gözaltına alınan şahsın saldırısıyla şehit olduğunu  ifade etti.

Türkiye'de tüm güvenlik güçlerinin büyük bir özveriyle ve şehit olma  pahasına görev yaptığını aktaran Çalışkan, "Gözaltına alınan kişi uluslararası  alanda aranan bir teröristti. Çok önemli bir eylemin engellendiğini düşünüyoruz.  Arkadaşlarımız bu teröristi yakaladı. Önemli bir eylemin önüne geçip  engellediler." dedi.

Çalışkan, ülkenin birliği, bütünlüğü için polis ve askerin durmadan  çalışacağını anlatarak, "Bilinmelidir ki bu ülkede Sinanlar bitmez. Bu duygu ve  düşüncelerle ülkemiz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet,  yakınlarına da sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, vatan sağolsun."  ifadesini kullandı.

Fatih Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu'nun dua etmesinin ardından şehit polis  memuru Acar'ın cenazesi defnedilmek üzere Bursa'ya gönderildi.

İstanbul'da dün DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelinin  İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bıçakla saldırdığı polis memuru Sinan Acar şehit  olmuş, şüpheli tabancayla vurularak etkisiz hale getirilmiş ve olay yerinde  yaşamını yitirmişti.
Etiketler: |