Görüş Bildir

Yoksul ailelere gelir tarlası!

Yoksul ailelere gelir tarlası!

Bismil Belediyesi, dar gelirli 16 aileye, tarımsal faaliyette bulunmak üzere işletme masrafları belediyeye ait olmak üzere bu ailelere tarla tahsis edildi.

Bismil ilçesinde bulunan Şentepe ve Esentepe mahallelerinde oturan dar gelirli 16 aileye, açık alanda sebze üretimi yapmak için tarla tahsis etti. Bismil İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç, Tarlayı tahsis edilen ailelere, yer temininin yanı sıra, tarımda kullanılacak araç gereç yardımında da bulundu. Daha önce bu işi yapıp ancak parası olmayan ve tarlada çalışabilecek işgücü olan ailelere tüm hizmet kısmı onlara ait olup kalan masrafları belediyemiz tarafından karşılandı. Aynı zamanda İlçe Tarım müdürlüğü tarafından da ailelere  danışmanlık desteği sunulacak.

GİDER BELEDİYEDEN, GELİR AİLELERE

Belediye başkanvekili Gülenç  “Tarlayı kiraladık, sürümünü,ilacını suyunu gübresini, fidesini ve diğer gereken malzemeleri vereceğiz, onlara kalacak tek şey, çalışıp, ürünü toplamak” dedi.

VATANDAŞLARIMIZA “ÇALIŞ KAZAN” İMKANI

Gülenç, başka yerlerde böyle yerlerin ‘hobi bahçesi’ olarak kullanıldığını belirterek, “Bizde fakir insanımız çok. Her zaman vermekle olmuyor. Bu yoksul insanlarımıza ‘çalış kazan’ imkanı tanımak istedik. Amacımız, hakikatten çalışmaya niyeti olan, 16 aileye her şeyi bizden olmak kaydıyla, iş imkanı sağlamak olduğunu söyleyerek  bu sene bu projemiz verimli geçerse gelecek yıllarda projemizi daha geniş kapsama yayacağız" diye konuştu.

Tarla tahsis edilen aileler ise Belediye’ye teşekkür ederek şöyle dediler. “Çalışma gücümüz var ama tarlayı icare edip tarlanın masrafını karşılayacak paramız yoktu. Belediyemizin bu imkanı bize vermekle beraber bu proje sayesinde her bir ailemizde yaklaşık 10 kişi iş sahibi bulmuş oluyor. İnşallah bize tahsis edilen tarlamıza sahip olup en iyi verimi almak için canla başla çalışacağz."
Etiketler: | | |