Görüş Bildir

haşdi şabi - diyarbakır söz Haberleri

Gerilim çatışmaya dönüşür mü?

Gerilim çatışmaya dönüşür mü?

Sincar’daki yerel güçleri Irak’taki İran yanlısı Haşdi Şabi tarafından maaşa bağlanan PKK, ABD’nin Suriye’de kendisine sağladığı lojistik ve askeri destek-koruma sayesinde, IKBY özelinde KDP üzerindeki baskısını giderek art&#
İran'ın Irak'a müdahale çabalarına Kazımi engeli

İran'ın Irak'a müdahale çabalarına Kazımi engeli

İran lideri Ali Hamaney'in, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'yle Tahran'da yaptığı görüşmede, Haşdi Şabi'nin desteklenmesi ve ABD güçlerinin Irak'tan çıkartılması konularını gündeme getirmesi, bir taraftan bu ülkenin iç i#
Devleti yıkmaya çalışıyorlar

Devleti yıkmaya çalışıyorlar

Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı ve Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad, ülkede devam eden gösterilere ilişkin, "Devleti yıkma girişiminde bulunanlara karşı savaşacağız." dedi.

"Haşdi Şabi saldırılarının arkasında İsrail var"

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, Şii milis gücü Haşdi Şabi'ye ait karargah ve silah depolarına düzenlenen saldırılardan İsrail'i sorumlu tuttu.
ABD'nin Kerkük meselesine müdahil olduğu iddiası

ABD'nin Kerkük meselesine müdahil olduğu iddiası

Irak'taki Haşdi Şabi komutanlarından ve Fetih Koalisyonu lideri Hadi Amiri, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği'nin Kerkük'ün idari meselesine açık bir şekilde müdahil olduğunu iddia etti.
Kürtler Sandık başında!

Kürtler Sandık başında!

3 milyon 300 bin seçmenin bulunduğu Kuzey Irak bölgesinde 30 Eylül günü parlamento seçimleri yapılıyor. Asayiş, polis ve peşmerge güçlerinin oy kullanmaya başladığı bölgede, seçmenler parlamentonun 111 üyesini seçecek.
Irak Başbakanı İbadi'den

Irak Başbakanı İbadi'den "Haşdi Şabi" açıklaması

Irak Başbakanı İbadi: "Devlet ve Şii mercinin kontrolünde olan Haşdi Şabi, Irak için var ve lağvedilmeyecek" dedi.
Haşdi Şabi'nin Musul'daki varlığı endişe verici

Haşdi Şabi'nin Musul'daki varlığı endişe verici

Irak Parlamentosu Ezidi Milletvekili Viyan Dahil, terör örgütü DEAŞ sonrası Musul'u birçok ciddi krizin beklediği uyarısında bulunarak bunun en başında ise bölge halkının varlığından rahatsız olduğu İran destekli Haşdi &
Kürt birliği kurdular!

Kürt birliği kurdular!

Irak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Haşdi Şabi bünyesinde Kürt birliği kurulduğu yönündeki iddialar, bölgedeki yerel yetkililerin tepkisine sebep oldu.
Haşdi Şabi'den

Haşdi Şabi'den "Suriye" çıkışı

Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı ve Haşdi Şabi Heyeti Başkanı Feyyad, Musul'un kurtarılmasının ardından terör örgütü DEAŞ'ı takip ve kovmak amacıyla Suriye topraklarına girilebileceğini söyledi
Musul'daki aşiretler Haşdi Şabi'ye karşı

Musul'daki aşiretler Haşdi Şabi'ye karşı

DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kentindeki aşiret liderleri, kente yönelik kurtarma operasyonuna Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin katılmasına karşı olduklarını belirterek, söz konusu grubun yeni bir çatışma ortamı yaratacağından endişe duyuyor.