Görüş Bildir

Emret Komutanım Posta Ferit'i Arda Kural'ın son hali şaşkınlık yarattı!

Emret Komutanım Posta Ferit'i Arda Kural'ın son hali şaşkınlık yarattı!

Şizofreni hastalığı pençesinde olan Arda Kural'ın son hali görenleri şok ediyor.Tedavisinin iyi gittiğini ve iyileştiğini açıklayan Arda Kural, ekranlara geri döneceği sinyallerini verdi

Geçirdiği psikolojik rahatsızlık akabinde uzun süre sevenlerini karşısına çıkamayan Arda Kural'ın son hali sevenlerini umutlandırdı. Oldukça zor dönemler atlatan gün gün sokaklarda yaşayan Arda Kural'ın son halini görenler gözlerine inanamıyor. Kısacası Arda Kural artık iyileşti. Artık iyileştiğini açıklayan ve ekranlara da geri dönmek için sabırsızlandığından bahseden Kural, aldığı fazla kilolarını vermek için spora başladığını söyledi ve tarzı için de saç ektirdiğini belirtti.

'HAYAT GÜZEL GİDİYOR'

Uzun süredir psikolojik tedavi gören ve bu nedenle ekranlardan uzaklaşan Arda Kural, yeni imajıyla objektiflere takıldı. İmajını yenilediği görülen yakışıklı oyuncu, yeni hayatıyla ilgili gelişmeleri paylaştı. Vaktinin büyük bir bölümünü yaşadığı Büyükçekmece'de yürüyüş yaparak geçirdiğini anlatan Arda Kural, sevenlerine müjde verdi. Yıllardır hiçbir projede yer almayan Kural; "Hayatım çok güzel gidiyor. Sağlığım yerinde. Saç ektirdim. Setlere dönüyorum" dedi.

ARDA KURAL HAKKINDA

Arda Kural  12 Nisan 1980, Yalova, Türk oyuncu. Yalova Endüstri Meslek Lisesi'nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu'nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu'nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı.

İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio'ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. Son olarak, 2005'te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.

Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikoz belirtileri göstermeye başladığından 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılmıştır.21 Ocak 2013 tarihinde taburcu olmuş ve oyunculuğu bıraktığını söylemiş;ancak bu kararı hastayken verdiğinden dolayı tekrar yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçmiştir.

Uzun bir süredir annesiyle birlikte Büyükçekmece'de kalan oyuncu, evin giderlerini karşılayamadıkları için ev sahibi tarafından 9 Temmuz 2015 tarihinde evden çıkarıldılar. Abisinin yanına taşınan annesinin bütün isteklerine rağmen annesiyle gitmeyip binanın bahçesinde kalmayı tercih eden Kural, komşuların polise ''çocuklarımızı korkutuyor'' şikayetleri üzerine bahçeden de kovuldu. Bir arkadaşının yardımıyla Büyükçekmecede bir cafede kalmaya başladı.Kural kendisiyle röportaja gelen gazetecilere''Evim yok artık.O yüzden sevdiğim Büyükçekmece insanlarını yakından görebileceğim bu kafede yaşayacağım.Sadece burada da değil, her yer benim evim.Şezlong dolu Büyükçekmece. Buralarda uyuyorum ama mutluyum uyuyorum'' dedi.

Olaydan birkaç gün sonra Büyükçekmece Belediyesi Kural ailesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirtti.

Oynadığı roller

1999 Eyvah Kızım Büyüdü Altay

2000 Şemsi Paşa Pasajı

2000 Kuzenlerim Oğuz

2003 Lise Defteri Ediz

2004 Çınaraltı Kenan

2004 Canım Benim Barış

2004 Düşenin Dostu Said

2005 Beşinci Boyut Mehmet

2005 Beyza'nın Kadınları Naim

2005 Emret Komutanım Posta Ferit

2005 Banyo Oğuz

2006 Sahne Gezgin

2007 Kaptan Yavuz

2007 Kelebek Çıkmazı Selim

2007 Çok Özel Tim Kemal

2008 Büyük Buluşma Berk

2008 Emret Komutanım Ferit

2008 Düğün Şarkıcısı Yıldıray

2008 Dur Yolcu Mustafa Kemal

2009 Doludizgin Yıllar Savaş

2010 Gelecekten Bir Gün Felek

2010 Kubilay Mustafa Fehmi Kubilay

2011 Kurşun Bilal Kurşun Bilal

2012 Ayaz Emre

2013 Kutsal Bir Gün
Etiketler: | |