Görüş Bildir

İBB, Yeşilçam müdavimleri ile birlikte Türk Sinemasının 101. yılını 'Yıldızlar Geçidi'nde' kutladı

İBB, Yeşilçam müdavimleri ile birlikte Türk Sinemasının 101. yılını 'Yıldızlar Geçidi'nde' kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilçam ve Türk Sinemasının 101. yıl kutlamaları, yeşilçam müdavimleri ile birlikte kutlandı. Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "yıldızlar geçidi" programında bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilçam ve Türk Sinemasının 101. yıl kutlamaları, yeşilçam müdavimleri ile birlikte kutlandı. Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, İstanbul Büyükşehir Belediyeis'nin "yıldızlar geçidi" programında bir araya geldi

Türk sinemasının ünlü isimleri Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, İstanbul Büyükşehir Belediyeis'nin "yıldızlar geçidi" programında bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk sinemasının 101. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği "Türk Sineması'nda Yıldızlar Geçidi" İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Programa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ile sanatçılar Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, Işın Karaca, Hakan Peker, Burak Kut ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede Türk filmlerinin fragmanları gösterildi ve unutulmaz şarkılar Metin Özülkü orkestrası eşliğinde seslendirildi. Seslendirilen film şarkılarından sonra oyuncular sahneye gelerek izleyicilerle duygularını paylaştı. Sahneye çıkan Bengü, "Kıskanırım Seni Ben" şarkısını seslendirdi. Işın Karaca'nın Ediz Hun ile birlikte yaptığı düet izleyicilerden beğeni aldı. Gecede Hakan Peker ve Burak Kut da orkestra eşliğinde nostaljik Türk Sanat Müziği şarkıları seslendirdi.

Beraber oynadıkları filimden bir replik gösterildikten sonra Filiz Akın ile Cüneyt Arkın sahneye çıktı. Sahneye gelen ikili eski günleri anımsayarak birbirlerine sarıldı ve duygu dolu anlar yaşadı. Gecede emeği geçenlere teşekkür eden Cüneyt Arkın, "Biz sinemaya geldiğimizde Türkiye'nin nüfusu 30 milyon vardı. O günlerden bu günlere bizi yalnız bırakmadığını için sizlere çok teşekkür ederim. Türk halkı çok büyük ve vefalıdır." dedi.

Filiz Akın ise, "Bugünlerde Star Wars filmi çok gündemde ama ben daha önemlisi ile birlikteyim. Dünyayı kurtaran adamla birlikteyim" dedi. Sahneye Selma Güneri ile çıkan Yusuf Sezgin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'a ve Abdurrahman Şen'e düzenledikleri gece için teşekkür etti.

Gecenin sonunda tüm sanatçılar sahneye çıkarak, Emel Sayın ile birlikte Samanyolu şarkısını seslendirdi.

Türk sinemasının ünlü isimleri bir arada

Türk sinemasının ünlü isimleri bir arada

Türk Sinemasının Ünlü İsimleri Bir Arada


Etiketler: | | |