Görüş Bildir

Bahçeli’den Akşener ve Kılıçdaroğlu’na tepki

Bahçeli’den Akşener ve Kılıçdaroğlu’na tepki

İyi Parti’nin “Memleket Masası” çağrısına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP’nin olası bir baskın seçimde DEVA ve Gelecek Partisi’ne grup kurması için destek vereceği açıklamalarına ilişkin “Milletvekili transfer borsası” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yayımladı. Bahçeli’nin açıklamada muhalefete yüklendi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından çağrısı yapılan “Memleket Masası”na ilişkin Bahçeli, “Türkiye üzerinde kirli oyun kurup işbirlikçi figüranları sahneye süren, kindar ve kifayetsiz muhterislerle senaryo hazırlayıp her fırsatta servis eden iç ve dış mahfillere en uyarıcı cevap, 19 Mayıs 1919’un zamanlar üstü mesajında saklıdır. Hiç kimse sipariş masa kurup, ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbına ümit bağlamamalıdır. Memleketi kırık dökük masalara sığdırmaya çalışanların acıklı sonlarından ibret almak isteyenler Mondros’tan Sevr’e kadar uzanan ihanet ve istila sürecinin nasıl yerle yeksan edildiğini unutmamaları ikazen tavsiyemizdir” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ TRANSFER BORSASI

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası bir baskın seçimde DEVA ve Gelecek Partisi’ne grup kurması için destek vereceği açıklamalarına ilişkin, “Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisi’mizin saygınlığına gölge düşürme çabaları, Türkiye’nin ayak bağı ve ağır yüküdür” diye konuştu.
Etiketler: