Görüş Bildir

'Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Binali Yıldırım'a Saray'da önemli bir görev verileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin ardından başbakanlık görevi sona eren ve 24 Haziran 2018'deki genel seçimlerin ardından TBMM Başkanı seçilen Binali Yıldırım, bu görevinden de 31 Mart yerel seçimlerinde AKP'nin İstanbul adayı olduğu için ayrılmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Binali Yıldırım'a Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yeni bir görev verileceği Ankara kulislerinde bir süredir konuşuluyor.

Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde revizyon olması durumunda kabineye gireceği iddiaları ile ilgili, "Cumhurbaşkanımızın gerek kabine konusunda, gerek de diğer konularda hangi adımlar atacağını kendisi karar verecektir. Ülkemizin geleceği için, milletimizin refahı için, sorunların çözümü için biz bugüne kadar gayret ettik ve bugünden sonra da gayret edeceğiz. Pozisyonun bir önemi yok" cevabını vermişti.

AK Parti kulislerinde Binali Yıldırım'ın 'devletin 2 numaralı koltuğu'na oturacağı konuşuluyor. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Başyardımcılığı ve Cumhurbaşkanı vekilliği pozisyonlarının hazırlanması için talimat verdiği ve Binali Yıldırım'ı bu şekilde Cumhurbaşkanlığı bünyesinde değerlendireceği iddia edildi. Üçe çıkarılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Yardımcılıklarına getirilmesi beklenen isimlerden birinin de Bülent Arınç olabileceği iktidar kulislerinde konuşulanlar arasında.
Etiketler: | | |