Görüş Bildir

Erdoğan'dan Türk Kızılayı mesajı

Erdoğan'dan Türk Kızılayı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aziz milletimizin yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışma hasletlerinin sembolü Türk Kızılay, özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan hizmetleriyle bu alanda dünyanın saygın kuruluşları arasındaki yerini almıştır." değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Haziran Türk Kızılayın kuruluş yıl dönümü  dolayısıyla Genel Başkan Kerem Kınık'a mesaj gönderdi.

Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında zor zamanlarda insanlara umut  olan ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılay'ın kuruluş yıl  dönümünü kutladığını belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Aziz milletimizin yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışma  hasletlerinin sembolü Türk Kızılay, özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü  sınır tanımayan hizmetleriyle bu alanda dünyanın saygın kuruluşları arasındaki  yerini almıştır.

KIZALAY MESAJI

Ayrım gözetmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, savaş ve  doğal afetlerin olumsuz etkileri sonucu açılan yaraları saran Türk Kızılayın,  bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye ve dünya barışına katkı  sağlamaya devam edeceğine inanıyorum.

Barışa, huzura, kardeşlik ve dostluğa hizmet eden Türk Kızılayın  gücünü bizlerin yardım ve desteklerinden aldığını bir kez daha hatırlatıyor;  kuruluş yıl dönümü vesilesiyle tüm gönüllülerini en kalbi duygularımla  selamlıyor, aziz milletimizi bir kez daha bu güzide kuruluşumuzu desteklemeye  çağırıyorum."
Etiketler: | |