Görüş Bildir

Güzeloğlu: TÜGVA ile gönül bağımız var

Güzeloğlu: TÜGVA ile gönül bağımız var

Vali Güzeloğlu, "Gençliği ihmal ederek geleceğinizi inşa edemezsiniz. Gençliği değerlerinden eksik bırakarak bir değer medeniyetine yol alamazsınız. Gençlerini kaybedenler geleceğini kaybederler” dedi.

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, “Bir toplumun en büyük değeri ve zenginliği gençleridir. Gençler şüphesiz geleceğimizdir. Gelecekle ilgili bütün beklenti ve hedeflerinde merkezi gençliktir. Gençliği ihmal ederek geleceğinizi inşa edemezsiniz. Gençliği değerlerinden eksik bırakarak bir değer medeniyetine yol alamazsınız. Gençlerini kaybedenler geleceğini kaybederler” dedi.

YAĞMUR GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Diyarbakır İl Temsilciliği’nin 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan genel kurula İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Güzeloğlu'nun yansıra, Sur kaymakamı Abdullah Çiftçi, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Beytullah Çiçen, TÜGVA Diyarbakır İl Temsilcisi Mahmut Yağmur, TÜGVA üyeleri ve sivil toplum kuruluşları temesilcileri katıldı. Genel Kurulda İl Temsilcisi Mahmut Yağmur, güven tazeleyerek yeniden il temsilciliğine seçildi.

GÜZELOĞLU MESAJ VERDİ

Genel kurul'a hitap eden İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, “Bir toplumun en büyük değeri ve zenginliği gençleridir. Gençliği değerlerinden eksik bırakarak bir değer medeniyetine yol alamazsınız. Gençlerini kaybedenler geleceğini kaybederler. Şüphesiz bu kaybetme maddi anlamda olduğu kadar en önemlisi de manevi anlamda bir kayıp demektir ve değerleri imha edilenler geleceği asla ihya ve İnşa edemezler. Onun için bütün zararlı ve geleceği tehdit eden akımların hedefi de gençlerdir. Gençlerin düşüncelerinden başlayarak ihanet odakları, işbirlikçileri, terör örgütleri; bu değişim ve dönüşümün gençlikle gerçekleştirmek amacında ve hedefindedirler. Zihin ve gönül dünyasını değiştirdikleri gençlerle bir toplumun geleceğini akabede taşımak, o toplumun varlığını yok etmek ve geleceğe doğru yürüyüşünü önlemek; şüphesiz onların en büyük hedefi ve emeğidir. Bu tavır ve tutum hak ile batılın mücadelesi, bitmek bilmeyen iyi ile kötünün şüphesiz mücadelesidir. Bizler iyiyi ve Hakkı temsil edenler olarak şüphesiz bu mücadelede bütün gücümüzle doğrunun ve iyinin yanında olmak ve gençlerimizden başlayarak hakkı ve hakikati tutup kaldırmak zorundayız." dedi.

TÜGVA İLE GÖNÜL BAĞIMIZ

"TÜGVA bu ülkenin geleceğine kasteden gençlerin üzerinde ihanet fikrini ve düşüncesini hayata geçirmek isteyenlere karşı bir liman, sığınılan ve emin olunan bir ortamdır" diyen vali Güzeloğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

"TÜGVA böyle bir kavramdır. Her bir gencimizi bir merkez bir zenginlik alan, sevgili gençler her birinizin şahsında geleceğine güven duyulan bir toplum inşasında TÜGVA en büyük katkıyı sunanlardandır. İmani, insani ve milli hassasiyetlerimizi taşıyan ve her birinizin şahsında bunları çoğaltan bir değer elçisi olduğunuzu düşünüyoruz. Bunun için biliniz ki her alanda ve her ortamda bizler sorumluluk taşıyan büyükleriniz olarak sizlerin yanında ve yan yana aynı saftayız. Peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır'da devraldığınız manevi emanetleri geleceğe taşıma noktasında önümüzdeki günlerde İnşallah bu çaba ve çalışmaları çok daha iyiye ve ileriye götürme kararlılığındayız."

Vali Güzeloğlu, "Bu ışığı sadece nefsinde ve şahsında değil ailesinde ve çevresinde taşıyacak bir aydınlıksınız. Anne ve babalarınızdan başlayarak çevrenize doğruyu İyiyi güzeli imani ve insani değerleri taşıyacak birer elçisiniz. Çevrenizi değiştirecek geleceğimizi değiştirecek olan zenginliklerimizsiniz. Hepiniz sağ olun var olun” diye konuştu.

“TÜGVA ile gönül bağımız var” diyen Güzeloğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “ Rabbim bizi bu uğurda mahcup eylemesin. Hepinizi çok seviyoruz. Hepinize çok güveniyoruz ve hepimizin bu beklentilerimizi karşılayacak birer cevher olduğunuza inanıyoruz sevgili gençler. Bugüne kadarki süreçte kuruluşundan bugüne büyük bir zahmet ve emeği sarf eden yetişmeniz için katkı ve gayret sarf eden şüphesiz başta anne ve babalarınızı olmak üzere sizleri yetiştiren bugüne getiren bütün öğretmenlerinize, TÜGVA camiasında katkı ve emek sarf eden kardeşlerime içtenlikle çok teşekkür ediyorum.”