Görüş Bildir

Milletvekili Esayan öldü

Milletvekili Esayan öldü

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Markar Esayan, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ölüm haberini Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya üzerinden duyurdu.

Uzun bir süredir kanser tedavisi gören AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Markar Esayan, yaşamını yitirdi.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Esayan'ın yaşamını yitirdiğini Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şöyle duyurdu. Kalın mesajında şöyle dedi;

 "Sevgili Markar Esayan’ı kaybettik. Başımız sağolsun. Bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlardan biriydi. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir tedavi gören Esayan'ı daha önce evinde ziyaret etmişti. Aynı zamanda yazar olan Esayan'ın 2005-2015 yıllarında 5 kitabı yayımlanmıştı.

ESAYAN İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esayan için başsağlığı mesajı yayımladı. Erdoğan'ın Twitter hesabından paylaştığı mesajda, şu ifadeler yer aldı:  "AK Parti MKYK üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz, sevgili kardeşim Markar Esayan'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Müteveffa Markar kardeşimizin ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ülkemiz siyasetine ve demokrasimize yaptığı katkıları hiçbir zaman unutmayacağız." Paylaşımda, Markar Esayan'ın fotoğrafına da yer verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Kardeşimizi kaybettik. Takdir-i ilahi... Başımız sağ olsun Markar Esayan Aydın, dost, insan, inanmış bir kardeş... Duamız seninle, bu toprakların asil çocuğu"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Bu ülkenin evladı, adam gibi adam, güçlü bir entelektüel ve vizyoner bir siyasetçi idi Markar Esayan. Sohbetini, gayretini, samimiyetini ve dostluğunu özleyeceğim. Ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Geçen yıl “iyi yaşamaya, iyi ölmeye bakalım” demişti..."

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "İstanbul Milletvekilimiz Markar Esayan, yakalandığı rahatsızlıktan dolayı vefat etti. Değerli bir dostu kaybetmenin derin üzüntüsünü taşıyorum. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: "MKYK üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz, Tanıtım ve Medya Bşk. Yard. değerli dostum, güzel insan sevgili Markar Eseyan aramızdan ayrıldı, acımız büyük. Ailesi ve sevenlerinin derin acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyorum. İlkeli ve dürüst insan rahat uyu. Dualarımız seninle."
Etiketler: |