Görüş Bildir

Poliste operasyon!

Diyarbakır Emniyetinde ikinci görevden alınma operasyonu gerçekleşti. 2 emniyet müdür yardımcısı atandı, 2 şube müdürü ile 4 şube müdür yardımcısının görev yeri değiştirildi.

Poliste operasyon!

Ayhan YAŞAR/M. Şerif DOĞRU

DİYARBAKIR-Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde ikinci görevden alma operasyonu gerçekleştirildi. İki hafta önce 9 şube müdürünün görev yerinin değiştirildiği Diyarbakır Emniyet müdürlüğünde önceki gece, deprem misalı görev değişiklikler yaşandı. Terör ve asayişten sorumlu 2 müdür yardımcısı, 2 şube müdür yardımcısı ile 26 polis memurunun görev yerleri değiştirildi.

POLİSTE İKİNCİ OPERASYON

17 Aralık'ta yapılan ve Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası emniyet teşkilatında başlatılan görevden almalar devam ediyor. 25 Ocak’ta 9 şube müdürünün yerinin değiştirilmesinden ardından önceki gece emniyetin bütün ‘yardımcı müdürleri’ görevden alındı. Bütün il emniyet müdürlerinin yeri değiştirilirken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü’nün de aralarında bulunduğu bütün şube müdür yardımcılarının görev yeri değiştirilerek ‘pasif görevlere’ gönderildi. Alanında uzman çok sayıda polis memuru ise karakollara atandı. Görevden alınan müdür yardımcıları ile şube müdür yardımcılarının yerine polis okulunda görev yapan müdürler atandı. Diyarbakır emniyetindeki tayinlerin önümüzdeki günlerde daha kapsamlı devam edeceği öğrenildi.

YENİ ATANAN MÜDÜR YARDIMCILARI

3 yıldan bu yana Terörle Mücadale Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf Aşkan, Siber Suçlar, Silah Ruhsat gibi birimlerden sorumlu müdür yardımcılığına getirildi. Aşkan'ın yerine Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu'nda görevli Emniyet Müdür Yardımcısı Akın Karatay atandı. Asayişten sorumlu müdür yardımcısı Ata Akman ise trafikten sorumlu müdür yardımcılığına getirilirken, yerine Güvenlik Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Erkan Demircan atandı.

PERSONEL ŞUBE MÜDÜRÜ DE DEĞİŞTİ

Personel Şube Müdürlüğü'nden sorumlu emniyet müdür yardımcılığına ise yine polis okulunda öğretim görevlisi İsmail Bayrak'ın getirildi. Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür yardımcıları ile değişik şubelerde görevle 26 polis memurunun görev yerleri de değiştirildi.

Etiketler: