'Türkiye'yi eyaletlere böldüler, her imam vali gibi çalışır'

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı’nda 17 Aralık Operasyonu ve sonrasında yaşanan süreç masaya yatırıldı.

'Türkiye'yi eyaletlere böldüler, her imam vali gibi çalışır'

Programa Eski Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.Ramazan Kağan Kurtoğlu ve Gülen Cemaati Eski İmamı Yazar Selim Çoraklı konuk oldu..

“ANADOLU SERMAYESİ, İSTANBUL SERMAYESİNE YETİŞİNCE RAHATSIZ OLDULAR”

Programda söz alan Eski Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı “Geçtiğimiz günlerde bana davetiye geldi.Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin Türkiye’deki konsolosluğunda İstanbul’da konferans verilecek. İşadamları ve ekonomistler de davetli. Bir Holdingimizin üniversitesinden öğretim üyesi Türk hoca da konferans verecek. Konferansın konusu ne biliyor musunuz ? Ekonominin, iktisadın “i”si yok. Konu Türkiye’de Kardeş Katilliği veya Otoriterlik, Türkiye’de Demokrasi –İstikrar Var mı? okuyunca üzüldüm. Bu ülkeyi bu kadar ucuza mı satıyorsunuz diye düşündüm. Bunlar iyi yaptıklarını düşünüyor ama beyinleri kontrol altına alınmış. Ne zaman Türkiye’de sorun çıksa bunlar toplantı yapıyor. Gezi olaylarında da yaşadık. Oysa demokrasinin beşiği denilen İngiltere’de 1900’lü yıllara kadar kadının hakkı yoktu. 1935’te uyuyan birisi 2 binli yıllarda uyansa 2. Dünya Savaşı hiç olmadı sanır. Neden? Çünkü 2. Dünya Savaşı’nın izlerini ortadan kaldıracak müesseseler oluşturuldu. BM kuruldu. NATO kuruldu. OECD, AB kuruldu. Ama 1.Dünya Savaşı bitmedi. Bakın Amerika Lozan’a taraf olmuş ama imzalamamıştır. Bence Ortadoğu’ya yeni bir nizam getirmeye çalışıyorlar. Arap Baharı ile başladı. Türkiye de hedefte... İçeride de destek veren sermayedarlar var. Bakın Anadolu Sermayesi İstanbul sermayesine yetişti. Bundan rahatsız oldular… “ Şeklinde konuştu..

“TÜRKİYE SURİYE’YE SAHİP ÇIKINCA GÜLEN’İ DEVREYE SOKTULAR”

Büyük Ortadoğu Projesi ile 1.Dünya Savaşı’nı sona erdirmek istediklerini belirten Akarcalı “Saddam ve Esad’ı ortadan kaldırarak bu işi çözecek sandılar. Türkiye’ye bak sen Irak’ta yanlış yaptın hiç olmazsa Suriye’ye sahip çık dediler. Bizi de kışkırttılar bir yerde. Bakıldı ki bu sefer Türkiye Suriye’ye sahip çıkmaya başladı hemen politika değiştirildi. İtilaflı hale getirildik. Suriye’de çözülemez hale geldi.Yeni bir nizam getirilmeye başlandı.

Türkiye”de söylemediğini Başbakan büyük cesaretle Libya’da Mısır’da söyledi. “Laik düzenle getirebilirsin ey Mursi” Bunu halka söylerken kim bilir baş başa neler söyledi. Bunun muhakkak ki daha fazlasını söyledi. Bu kadar uğraşırken tam bitecekken tak ne oldu. Fethullah Gülen devreye girdi.” Değerlendirmesinde bulundu..

“SİLAH KULLANMADAN ÜLKELER NASIL ÇÖKERTİLİR PROVASI YAPILIYOR”

Endülüs İslam Devleti’nin yıkılmasına cemaatlerin neden olduğunu örnek gösteren İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.Ramazan Kağan Kurtoğlu da çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kurtoğlu “Bugün dünya yeniden dizayn edilmek isteniyor Washington mutabakatından sonra finans 10 ailenin elinde. Küresel ekonomiyi kontrol eden 10 kişilik bir aile. Dünyada 4 temel gıda ürünü mısır soya fasulyesi pirinç ve buğday 10 şirketin eline geçmiş durumda. Dünyadaki küresel ticaretin büyük çoğunluğu 10-15 şirketin elinde. Doktor arkadaşlara sesleniyorum Türklere antidepresan hapları peynir ekmek gibi dağıtmayın. Zihniyet dünyasını yıkar bütün ahlaki değerleri fin yaptırır.2012 de satılan antidepresan 27 milyon ABD de ise 320 milyon nüfusa karşılık satılan antidepresan 600 milyon küsur kutu. 80 milyon Türk insanın da açıkçası mahallenin delisi yerine koyulmasını istemiyorum. Küresel sermayenin sadece yüzde 1’i yerel sektörde kullanılır geriye kalan yüzde 99 borsa faiz ve forex dediğimiz döviz işlerinde kullanılır. ABD Mart 2009 dan itibaren önümüzdeki 20 yılda çıkması muhtemel küresel ticaret ve kur savaşları tatbikatı yapıyor. Yani nükleer silahlar kullanılmadan para manipülasyonlarıyla bir ülke nasıl çökertilir bunun tatbikatını yapıyorlar.” Şeklinde konuştu…

“HEDEFLERİ TÜRK İSLAM DÜNYASI VE ASYA”YI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK”

Gülen Cemaati’nin yürüttüğü “Dinler Arası Diyalog Projesi”ne de değinen Doç. Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu “Bizim bir parti kavgası verdiğimiz yok vatanımız tehdit altındadır. Türk milleti tehdit altındadır. Aklımızı başımıza almaz isek 600 yıldır biz İstanbul’dayız. Kimse de İstanbul”u kimse alamaz demesin, kafasını kuma gömmesin. Deve kuşu olmaya gerek yok.

Çünkü batının hedeflerinde 1. 1000 yıl 2. 1000 yıl 3. 1000 yıl da ise İstanbul’dan başlayarak Türk dünyasını ve Asya’yı Hıristiyanlaştırma projeleri var. Bunları ben söylemiyorum bunları yazıyorlar çiziyorlar gizli falan değil.” Dedi…

“CEMAAT”İN YAPISI HİNDİSTAN’DAKİ KAST SİSTEMİNE BENZİYOR”

 

Eski Cemaat İmamı Yazar Selim Çoraklı canlı yayında Gülen Cemaati’nin organizasyon yapısını gözler önüne serdi.

Çoraklı “Şimdi bakın kast sistemi gibi, Hindistan’daki kast sistemi gibi, lider piramidin tepesinde oturur. Tepesinde oturduğu müddetçe alttakilerin ahenk içinde olması lazım. Altta her hangi bir yanlış çarkın dönmesinde yukarıda lider rahatsız olur. Onun için o yapının muhafaza edilmesi lazım. Bakın alta doğru genişliyorum ve altta en geniş mavi yerde her şeyden habersiz Allah rızası için çalışan temiz insanlar var ve bunlar yüzde 95’i 98’i oluşturan bir büyük kitle. Dünyada böyle çok insan böyle az insanın elinde bu kadar oyuncak olmamıştır.”

“Gülen Cemaati’nin her ilçede her vilayette bir imamı vardır. Ben bu yapının içersinde 16 yıl değişik ünitelerinde imamlık yaptım. Üniversite imamlığı, yurt müdürlüğü, bölge imamlığı yaptım. Fakat bu yapının kontrolsüz güç haline geldiğini görünce terk ettim. Mesela Türkiye bir eyalettir oranın bir imamı var. Her ülkenin bir imamı her kıtanın da bir imamı vardır. En üstede Gülen var. Ona da kainat imamı diyorlar. Öyle bir noktaya getiriyorlar ki peygamberlerin bile üstüne çıkarıyorlar. Rahatlıkla duyuyorsunuzdur “Ben sıkıştığımda yetiş ey Geylani diyorum 1000 sene önce vefat etmiş gelmiş bana yardım ediyor” diyor yani.”

Fethullah Gülen’in “Son zamanlarda Kur-an İslamı diye bir sapkınlık çıktı” sözlerini de sert bir dile eleştiren Çoraklı “Cemaat içinde Fethullah Gülen’e Kutbul Aktab deniliyor. Şimdi Kutbul Aktab, İslam Dünyası”nın bana göre başına bela edilen bir şey ki bunun başında da Muhiddin Arabi geliyor. Muhiddin Arabi’ye göre Kur-an’ın zahir manasından çok batıl manaları var. O yüzden ben öyle diyorum ne kadar Batıl düşünce varsa Batıni mana adında İslam’a sokuşturulmuştur. Çünkü kayıt altına alınacak ölçü altına alınacak bir sistem yok. Az önceki ayette dedik ya içinde asla şüphe olmayan bu Kur-an Mübin bir kitap ki bir çok ayetlerde Kur-an’ın yüzde doksanı herkesin okuyup anlayabileceği açıklıktadır. Sadece yüzde 10’ una müteşabıktır ki onu da Kur-an kendi ifadesiyle ”Bilmediğinizi zikir ehlinden öğrenin” diyor.” Dedi

Kaynak: Diyarbakır Söz