Bel fıtığına etkili çözüm

Samsun'da özel bir hastanenin Amerika'dan getirttiği cihaz, bel ve boyun fıtığı tedavisinde etkili sonuçlar veriyor.

Bel fıtığına etkili çözüm

Özel Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. Köksal Holoğlu, yapımı tamanlanan hastanelerinde, basın mensuplarına hastanede kullanılacak sistemle ilgili bilgi verdi. Dr. Holoğlu, sadece Romatem Hastaneleri'nde uygulanan bu tedavi yönteminde, bel ve boyun fıtığı ile kemik eğriliklerinin tedavisinin yapıldığını söyledi.

Amerika'da üretilen ve Romatem Fizik ve Tedavi Hastaneleri'nin distribütörlüğüyle Türkiye'ye getirilen "Vertetrac ve Cervico 2000" cihazının, hasta tedavilerinde yüzde 75'lik başarı sağladığını belirten Dr. Holoğlu, "Mekanik sistemde çalışan cihazın İzmit ve İstanbul'daki merkezlerimizdeki uygulamasında yüzde 75 oranında başarılı sonuçlar elde edilmiştir. 15 gün içinde hasta kabulüne başlayacağımız hastanemizde de bu sistemle tedavilerimizi yürüteceğiz" dedi.

Tedavide hastanın yatmasına ihtiyaç duyulmadığını da vurgulayan Dr. Holoğlu, şunları kaydetti:

15 SEANSTA TEDAVİ

"Amerika'da üretilen bu cihaz, Amerika ve diğer ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Vertetrac ve Cervico 2000 traksiyon sistemi, bel fıtığı, boyun fıtığı, bel kayması, boyun ve sırt spazmları, fıtık ameliyatı sonrasında doku yapışıklığı başta olmak üzere, çeşitli şikayetlerde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bel fıtığında 40, boyun fıtığı tedavisinde ise 20'şer dakikalık seanslar uygulanmaktadır. Hastaya toplam 15 seans tedavi uygulanmaktadır. Etkili sonuçlarını gördüğümüz dikey traksiyon sistemi sayesinde, hastalar ayakta tedavi edilmekteler. Gün içerisinde hasta günlük yaşam aktivitelerine devam edebilmektedir. Dünyanın en son teknolojisi. Yaklaşık 20 gündür kliniklerimizde bu sistemi kullanıyoruz. İnanılmaz sonuçlar elde ettik. Elimizde elektronik traksiyon cihazı var. Vertetrac ve Cervico 2000 sistemi ile aldığımız sonuçların 10'da birini o cihazla alamadığımızı tespit ettik."

Kaynak: Diyarbakır Söz