Görüş Bildir

15 Temmuz Kupası Diyarbakır İnter'in

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Futbol Turnuvası'nda şampiyon Diyarbakır İnter oldu.

15 Temmuz Kupası Diyarbakır İnter'in

Finalde Alipaşaspor'u penaltılar sonucu 5-3 mağlup eden Mavi-Siyahlı gençler namağlup şekilde ipi göğüsledi.

ŞAMPİYONLUK İPİNİ GÖĞÜSLEDİ 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Gençlik Spor İl Müdürlüğü , Tufad ve futbol İl temsilciliği ile işbirliği yaparak 15 Temmuz Şehidi Abdullah Tayyip Olçok adına organize ettiği Gençler Futbol Turnuvası 

36 kulüp ve 720 futbolcunun katılımı gerçekleşti.

Futbol alt yapısında gösterdiği çıkış ve elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Diyarbakır İnter, şampiyonluklarına bir yenisini ekledi.

Normal süresi 1-1 biten final müsabakasında Alipaşaspor'u penaltılarla mağlup eden Diyarbakır İnter ekibi şampiyonluğa ulaştı.

Başarılı bir performans ortaya koyan Alipaşaspor ise ikinci oldu.

KAPANIŞ TÖRENİNE İLGİ BÜYÜK OLDU 

36 takımın katılımıyla yapılan turnuvada yenilmeden şampiyon olan Diyarbakır İnter'in kupasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi takdim etti.

Turnuvanın kapanış törenini Abdullah Çiftçi'nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Veysel Kızılay, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Buğday ile çok sayıda spor insanı ve sporsever takip etti.

Bu anlamlı organizasyonda şampiyon olmanın sevincini yaşayan Diyarbakır İnter'in Başkanı Ahmet Süer, gençliğe ve spora verdiği önem nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ve emeği geçen tüm birimlere teşekkür etti.

Kaynak: Spor Merkezi

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi