Görüş Bildir

Amedspor Başkanı Kılavuz: Takımın etrafında kenetlenelim

Amedspor Başkanı Kılavuz: Takımın etrafında kenetlenelim

Yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, Diyarbakır’ın üst ligleri hak ettiğini, bunun için de kentin hem takımı hem de diğer alanlar için kenetlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Ligde elde ettiği başarılarla ve deplasman maçlarında uğradığı saldırılarla dikkatleri üzerine çeken Amedspor, geçen yıl iyi başlamadığı ligi orta sıralarda tamamladı. Yeni sezon için çalışmalarını sürdüren Amedspor, Mehmet Budakın istifası üzerine Teknik Direktörlüğe daha önce takımda 5 yıl boyunca Teknik Direktörlük yardımcılığı yapan Ramazan Erin’i getirdi. Yeni sezon hazırlıkları yapan Amedspor, 33 bin kapasiteli Diyarbakır Stadı’nda yüksek kombine satışını hedefliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongrede Kulüp Başkanı seçilen Metin Kılavuz, kulübün finansal sorunları, deplasmanda taraftar yasağı, kısa ve uzun vadedeki hedeflerini anlattı.

‘ORTAK AKIL İLE YÖNETECEĞİZ’

Klavuz, ilkin yaşanan sorunlara acil çözüm bulmaya çalışacaklarını belirterek, “Kısa vadede kulübümüzün söz konusu sıkıntılarına yönelik acil çözümlerimiz olacak. Fakat biz yeni bir yönetim olarak olaya kısa vadeli bakmıyoruz. Orta ve uzun vadede yapacağımız faaliyetlerimiz olacak. En önemli ayağımız da bu takımı, kendi değerlerine, kendi renklerine, uygun bir şekilde halkla kucaklaştırmaya götüreceğiz. Spor bizce şudur: ‘Dili, dini, etnik kökeni, inançları bir araya getiren ve evrensel barışa hizmet sunan etkinlikler bütünüdür.’  Spor bize göre erkek, eril değildir. Biz sporda erkek egemen anlayışını yıkmak istiyoruz. Spor demek kadın demek, spor demek, gençlik demektir.  Bize göre spor tarih ve kültür de demektir.  Biz yönetim olarak bu anlayışları bir araya getirip, akılcı, diyaloga açık, katılımcı, ortak aklı düşünen ve halka dayalı bir yöntemin sürdürülebilir politikalarını hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

‘AMEDSPOR GÜVENLİK SORUNU YARATMIYOR’

Geçtiğimiz sezonlarda 50 haftayı bulan “deplasmanda taraftar yasağı”nın yeni sezonda devam etmesine karşı olduklarını belirten Kılavuz, “Artık Türkiye’de şu algıyı yıkmamız gerekiyor. Türkiye’nin artık geldiği nokta itibariyle her alanda normalleşmeye ihtiyacı var. Türkiye artık kendini bu kriz mantığı ile bu akıl tutulmasıyla yönetemez. İnsanların birbirini dinlemesi gerekiyor. İnsanların konuşması gerekiyor. Böylesi bir süreçte de Amedspor bunun öncülüğünü yapacaktır. Biz dünyanın hiçbir yerinde örneği olmayan ve hafta sayısını dahi hatırlamıyoruz. Amedspor’un artık kaç hafta seyircisiz maçlara çıktığını bilmiyoruz. Amedspor’un gittiği yerlerde güvenlik sorunu yok ve güvenlik sorunu yaratmıyor. Artık Türkiye’de biz bunu değiştirmek istiyoruz. Amedspor karşılaşmasına gelen takımları bizler çiçeklerle karşılıyoruz ve karşılayacağız. Amed’in güvercinlerini maviliklere salacağız.  Bu nedenle her kesimi duyarlılığa davet ediyoruz. Artık Türkiye’nin her alanda normalleşmeye ihtiyacı var. Amedspor’da bunun öncüsü olacaktır” dedi.

‘KENETLENELİM’

Amedspor taraftarının skora önemli bir katkı yaptığını ifade eden Kılavuz, taraftarları iç saha maçlarında yanlarında görmek istediklerini belirtti. Şampiyonluk için umutlarının güçlü olduğunu kaydeden Kılavuz, şunları söyledi: “Biz hedefleri ciddi temellerde tartışan ve olgunlaştırdıktan sonra kamuoyu ile paylaşan bir kulüp yapımız var. Tutamayacağımız, yapamayacağımız hiçbir söz kulübümüzün ağzından çıkmayacaktır. Elbette ki Diyarbakır sadece spor alanında değil, diğer tüm alanlarda üst ligleri hak ediyor. Diyarbakır artık bu kenetlenmeyi kendi içerisinde sağlamalıdır. Bu potansiyel, bu şehirde var. Borcumuz var evet ama yüklü bir borç söz konusu değil. Bunu kurumlarla, kendi öz kaynaklarımız ile halka dair projelerle çok kısa sürede geleceğe dair de büyük adımlar atarak çözeceğimize inanıyoruz. Bu inançtayız, bunun çabasını yürüteceğiz. Önümüzdeki sezonda takımımız ve taraftarlarımız olmak üzere tüm Amedsporluları stadı doldurmaya davet ediyoruz. Hakaret ve şiddet içeren hiçbir anlayış stadımıza gelmesin, onun dışında herkes gelebilir. Halkımızı statları doldurmaya davet ediyoruz.”
Etiketler: | | |