Görüş Bildir

Başka söze gerek varmı?

Bugün Altınordu ile karşılaşacak olan Diyarbakırsporun hazırlayacağı maç listesindeki teknik adam bölümü boş olacak. Yönetimin ,teknik adamın olmadığı ve maddi sorunlar içinde kıvranan takım, maçtan önce seçilmiş ve atanmışları protesto edecek, daha sonra onur savaşı verecek.

Başka söze gerek varmı?

TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEK

Diyarbakırspor ,bugün koca kentin spor tarihine kara leke olarak geçecek bir utancı yaşayacak. Enver Aylak-Kadri Çiçek ikilisinin istifa etmesinden sonra kulüpte imza yetkisine sahip kimse olmamasından dolayı başka bir teknik adamla sözleşme imzalanamadığı için sahaya antrenörsüz çıkacak. Maç için hazırlanan listede teknik adam bölümü boş kalırken,bu skandal TFF kayıtlarına da aynı şekilde geçecek. Maça kendi imkanlarıyla hazırlanan futbolcular, taktiği de yine kulüp çalışanlarıyla beraber kendi kendilerine verecek !.

FUTBOLCU VE TARAFTAR EYLEM YAPACAK

Maçtan önce çok çarpıcı ve ses getirecek bir eyleme imza atmayı amaçlayan futbolcular taraftarlardan da destek istedi. Özellikle kentin atanmış ve seçilmişlerine çok tepkili olan taraftar gruplarının ilginç yöntemlerle futbolcuların tutumuna destek vereceği öğrenildi.

Yönetimi, teknik adamı olmayan ve futbolcularının aylardır tek kuruş para alamadığı kulüpte yemek futbolcular ve çalışanların çabalarıyla çıkarken,Diyarbakır’ı yönetenlerin müzik festivalleri ve fuarlar düzenleyerek trilyonlarca para harcamasına öfkelenen  taraftarların maçtan sonra da şehirde yürüyüş yapacağı belirtildi.

‘BU GENÇLER UYUŞTURUCUYA MI GİTSİN?’

Bu arada alt yapının geleceği için büyük önem taşıyan akademi liglerine teknik adam ve futbolcu lisansları çıkamadığı için giremeyen Diyarbakırspor’da 200’e yakın genç boşta kaldı. Aylardır hazırlandıkları ve gelecekleri için büyük önem taşıyan liglere katılamamanın üzüntüsünü yaşayan gençlerin aileleri genç takımların masraflarını ve lisanslarını karşılamayacak kadar aciz olan kent yöneticilerine ateş püskürdü. Aileler,”Bu çocuklar sporu seviyor. Hepsinin değişik hayalleri vardı ama şimdi yıkıldılar. Bu utanç Diyarbakır’ı yönetenlere yeterdir. Gençler spor yapmasın, kötü yollara bulaşsın isteniyor. Bunun tek anlamı budur. Diyarbakır’ın en büyük sosyal projesi olan Diyarbakırspor’a yapılanlar bu kente tuzaktır.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

MAÇA BAKIŞ

Stat :Atatürk

Saat :15.00

Hakemler :Niyazi İzgören (Orta-Ş.Urfa), Ömer Turhan (1.Yardımcı-Ş.Urfa), İsmail Çelik (2.Yardımcı-Ş.Urfa), Halil Çağlayan (4.Hakem-Ş.Urfa)

Diyarbakırspor :

35. İbrahim Tekçi

46. Süleyman

24. Hikmet

76. Hakan

17. Suat  (92-Fırat)

5. Bilal

77. Mustafa

6. Metin

39. Necat   (26-Murat)

10. Hasan

38. İrfan

T.S :Yok

Altınordu :

22. Ramazan 

3. Gökhan 

4. Yusuf 

5. Murat 

8. Emre 

10. M.Mert 

16. Özkan 

39. T. Emre 

48. Ozan 

90. Sinan 

93. Furkan 

T.S :Sadık Gündoğdufont-family

Etiketler: