Görüş Bildir

Bilardoda büyük turnuva başlıyor

Şubat ayında Antalya'da start alacak Türkiye Şampiyonası öncesinde, bu turnuvaya hazırlık niteliğindeki Diyarbakır İnci Bilardo 3 Bant Bilardo Turnuvası, yarın başlıyor. Turnuvaya, Dünya Şampiyonu Diyarbakırlı bilardocu Hacı Arap Yaman ve Türkiye klasmanından bazı sporcular da katılıyor.

Diyarbakır'daki bilardo sporcularının ilgiyle beklediği İnci Bilardo 3 Bant Bilardo Turnuvası, 25 Ocak 2018 tarihinde başlıyor. Diyarbakırlı Artistik Bilardo Dünya Şampiyonu Hacı Arap Yaman ve Türkiye klasmanından Lütfü Çenet'in de katılacağı turnuvaya, bölge illerinden de üst düzey bilardo sporcuları da geliyor. İnci Bilardo Salonu'nda start alacak turnuvanın dört gün sürmesi ve pazar günü sona ermesi bekleniyor.

Şubat ayında Antalya'da gerçekleştirilecek olan Türkiye Bilardo Şampiyonasını hazırlık niteliğindeki turnuva, eleme usulü ile gerçekleştirilecek. İlk turlarda 30 sayı, 45 istaka sınırlaması ile başlayacak olan turnuvada daha sonra isteka ve sayı oranları değişecek. Son 32 maçları ile birlikte turnuva 40 sayı, 55 isteka ile tamamlanacak.

İnci Bilardo Salonu işletmecisi ve Türkiye Bilardo Federasyonu Diyarbakır Temsilcilği Onursal Başkanı Ahmet Türkcan, turnuvaya katılacak olan tüm sporculara başarılar diledi. Turnuva sonunda dereceye girecek olan sporculara para ödülü verileceğini kaydeden Türkcan, nefes nefese geçecek olan seyirlik karşılaşmaları izlemek üzere tüm bilardo severleri, turnuvaya davet etti.
Etiketler: | |