Görüş Bildir

BİZİMKİLERİN KULAKLARI ÇINLASIN !

BİZİMKİLERİN KULAKLARI ÇINLASIN !

BİZİMKİLERİN KULAKLARI ÇINLASIN !

Diyarbakırspor, borç batağı içinde boğuştuğu halde Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve siyasilerden umduğu desteği bulamazken, Giresun’da kent yöneticileri ve siyasiler seferber oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli,Giresun Valisi Ali Şahin,Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,AK Parti Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk ve eski kulüp başkanları Giresunspor’un borçlarını çözmek için çaba içine girdi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, takımın 10 milyon liranın üzerinde bir borcu göründüğünü ve bu sorunun çözümü konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

TEMLİKLERİ DÜŞÜRME ÇALIŞMASI

Canikli, ''Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ile birlikte takımdan temlikli alacakları olanlarla dört saat telefon görüşmesi yaptık. Bu kişilerden alacaklarından vazgeçmesini talep ettik. Görüşmelerde önemli gelişmeler sağlandı. Bu çalışmalarımız devam edecek. Geçmişimiz, kimliğimiz, siyasi konumumuz ne olursa olsun Giresunspor'un hepimizin olduğu düşüncesi içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu bizim için sorumluluktur, yüktür, vebaldır ve biz bu düşünce ile hareket ediyoruz. Takımdan temlikli alacağı olan arkadaşlarımızdan bir kısmı bizden süre istediler. Şu ana kadar sanırım 1 milyon 500 bin lira kadar bir temlikten vazgeçme sözü aldık. Bu rakamı daha da yükselteceğiz.'' dedi.

SPOR BAKANI KILIÇ UMUT

Canikli, takım için bir başkan adayının olmamasının hiçbir şekilde moral bozmaması gerektiğini dile getirerek''Başta sayın valimiz olmak üzere hepimiz hep birlikte bu sorunu çözmek ve bu yükten kurtulmak için çabalıyoruz. Takıma kaynak sağlama konusunda ise özellikle Giresun dışındaki maddi imkanı olan hemşehrilerimiz üzerinden kaynak sağlama konusu üzerinde duruyoruz. Giresunspor sahipsiz değil, bütün Giresun Giresunspor'un sahibi. Yeni yönetim oluşunca kaynak sağlamak amaçlı geceler düzenleyeceğiz. Yine Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) ve yakın arkadaşımız olan Gençlik ve Spor Bakanımızda kaynak bulabilir miyiz? Bütün imkanları zorlayacağız. Giresunspor taraftarının bu güne kadar gösterdiği desteği sürdürmesini istiyoruz. Bu olduktan sonra Giresunspor'umuz eski güzel günlerine dönecektir'' diye konuştu.

Etiketler: