Görüş Bildir

Denizlispor transfer yasağından kurtulmak istiyor

Denizlispor transfer yasağından kurtulmak istiyor

TFF 1'inci Lig'de Denizlispor yönetimi FIFA'nın eski yabancı futbolculara olan borçları nedeniyle verdiği iki dönem transfer yasağı cezasını kaldırmak için girişimlere başladı.

Başkan Mustafa Üstek, Başkan Yardımcısı Taner Attila ve yönetici Hikmet Olgun ile Ankara'ya giderek görüşmeler yaptı. Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar'la süreçle ilgili temas kuran yeşil siyahlı yönetim, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i de ziyaret ederek transfer yasağının kaldırılması için yardımcı olunmasını isteyecek.

Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Ankara'dan Kosova'ya geçerek A Milli Takım'ın oynayacağı Kosova maçı öncesi UEFA yönetimine seçilen Servet Yardımcı ile görüşecek.

Öte yandan Ankara'ya giden Denizlispor heyeti, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nı da ziyaret ederek teşkilat tarafından verilecek 2 milyon TL'lik desteğin sözleşmesini imzaladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından sezon içinde TFF 1'inci Lig kulüplerine verilmesi kararlaştırılan katkı için sözleşmeye yönetimin yanı sıra Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu imza attı.