Görüş Bildir

DİYAR’DAN TESİS HAMLESİ

Diyarbakırspor, Seyrantepe Spor Kompleksi’nde kulüp idare binasını da içerecek şekilde tesis yapmak için proje hazırladı.

DİYAR’DAN TESİS HAMLESİ

44 YILDIR KALICI ESERİ YOK

Diyarbakırspor yönetiminden farklı bir tesis girişimi. Kuruluşundan beri kendisine ait tesisi olmayan ve 1991 yılında dönemin belediye başkanı Turgut Atalay tarafından yapılarak kulübe 49 yıllığına kiralanan Dedeman otelinin arkasındaki Ali Gaffar Okkan Tesislerini kullanan Diyarbakırspor için yeni tesis konusu gündeme geldiğinde hep Kayapınar bölgesi konuşuluyordu. Ancak yönetim Seyrantepe Spor Kompleksi ile ilgili proje hazırladı. Yeşil-Kırmızılı kulübün idman sahasının bulunduğu soyunma odası ile atletizm pisti arasındaki alanda tesis yapılması için çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili olarak Türkiye’de bir çok kulübün tesis projesini  hazırlayan bir firma ile anlaşıldığı, kaynak için TFF ve Spor Toto ile görüşme yapıldığı, gelecek hafta görüşülmesi beklenen Spor Bakanı Suat Kılıç’tan da yardım isteneceği belirtildi.

Buraya yeni tesis yapılması halinde mevcüt Ali Gaffar Okkan Spor Tesisleri ise  kulübe gelir getirmek amacıyla kiralanması planlanıyor.

100 DÖNÜM SATIŞA ÇIKARILABİLİR

8 milyon dolayındaki eski futbolcu ve teknik adam borcundan dolayı transfer yasağı bulunan Diyarbakırspor’da çözüm için gündeme gelen kulübe ait 100 dönümlük arsanın satılması yönetimi harekete geçirdi. Yönetimin, arsanın üzerindeki ‘satılamaz’ şerhinin kaldırılması için siyasiler, valilik ve defterdarlıkla görüşerek çözüm arayacağı kaydedildi. Bu arsanın iyi bir fiyatla satılması ve buradan elde edilecek gelirin yerinde kullanılması Diyarbakırspor’un geleceğini kurtarabilir.

Bu arada transfer yasağını kaldırmak için girişimlere devam eden yönetimin kulüpte alacağı olan eski futbolculardan bazılarını takıma geri getirmek için de arayışlarda bulunduğu kaydedildi. Futbolcuların büyük bir bölümünün geri dönüşe, alacaklarının önemli bir bölümünün ödenmesi koşuluyla sıcak baktığı, görüşmelerin birkaç gün içinde sonuçlanmasının beklendiği öğrenildi.

Etiketler: