Görüş Bildir

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Nurettin Şiro,ilk kez bu kadar net konuştu ve yeni sezondaki tek hedefin Spor Toto 2.Lig’e çıkmak olduğunu söyledi. Şiro, "Benim olduğum her takımın hedefi olur, bu da şampiyonluktur" dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

‘BENİM OLDUĞUM YERDE…’

Spor Toto 3.Lig ekiplerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Nurettin Şiro, bugüne kadar çalıştırdığı takımlarda hep şampiyonluğa oynadığını belirterek, yeni takımında da bu hedef için mücadele vereceğini söyledi. Şiro, "Benim olduğum her takımın hedefi olur, bu da şampiyonluktur" dedi.

Geçen sezon Spor Toto 2.Lig’e çıkmayı, Play Off final mücadelesinde seri penaltı atışlarında Denizli Belediyespor'a 9-8 yenilirek kaybeden Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarını Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki Patalya Thermal Resort Otel'de sürdürüyor.

Yeni sezonla ilgili hedeflerini anlatan teknik direktör Nurettin Şiro, daha önce çalıştırdığı her kulüpte şampiyonluk mücadelesi verdiğini anımsatarak, "Benim olduğum her yerde mutlaka bir hedef vardır ve o hedef de şampiyonluktur. Bir milyonu aşan nüfusu ile Diyarbakır kentine sezon sonunda arzuladığımız şampiyonluğu mutlaka hediye edeceğiz. Bu konuda kendime ve ekibime çok güveniyorum. Taraftarımız da bu konuda merak etmesin" diye mesaj gönderdi.

‘SONUÇLAR ÖLÇÜ DEĞİL’

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Kocaeli Kartepe'deki birinci etap kamp çalışmalarında 3 hazırlık maçı yaptıklarını ifade eden Şiro, "Birinci etap kampımız 14 gün sürdü. Bu süre içerisinde 3 hazırlık maçı yaptık. Güngören'e 2-0, Aydınspor'a 2-1 ve Oyak Renault'a da 1-0 yenildik. Ancak biz bu maçlarda genellikle alt yapıdan aramıza aldığımız gençleri denedik. İlk etap kampı bizim açımızdan çok iyi geçti diye düşünüyorum" dedi.

Bu yıl gerekli gördükleri mevkilere 8 oyuncu transfer ettiklerini açıklayan Şiro, "Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda iyi bir forvet arayışımız var. Kızılcahamam kampımız çok iyi gidiyor. Burada kalacağımız 14 günlük süre içinde özellikle hazırlık maçlarına ağırlık vereceğiz. En az 7 hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Bu sezon taraftarımızı fazlasıyla doyuracak, tatmin edecek bir oyun sergilemek istiyoruz. Hedefimiz olan şampiyonluğa da sezon sonunda ulaşacağız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi