KURBAN EDİLDİK

Sözleşmesi devam eden ve alacağı için TFF'ye başvuran Bayraktar, Diyarbakırspor'un kümeye düşmesini "Başka takımlara kurban edildik" diye yorumladı.

KURBAN EDİLDİK

Diyarbakırspor'la sözleşmesi devam eden ve alacağını tahsil edemediği için TFF'ye başvuran Ufuk Bayraktar, önceki sezonlar Diyarbakırspor'da büyük şevkle oynamış ve memnuniyetle ayrılmıştım diyerek, "Bu sezon bana yapılan teklifi geri çevirmeyip tekrar transfer oldum. Çünkü Diyarbakırspor ve camiasını çok seven futbolculardan birisiyim. Ama bu sezon her ne hikmetse işler Arap saçına döndü.

KÜMEYE DÜŞMEK

Fenerbahçe maçında başlayan olumsuzluklar Bursaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyesispor maçlarında da sürünce küme düşmeyecek takım ne yazık ki küme düştü. Başka takımlara kurban edildi. Kesinlikle aklımızın ucundan bile geçmezdi Diyarbakırspor'un küme düşeceği. Çünkü iyi bir kadroya sahiptik. Tüm aksiliklerde birbirini kovalayınca olanlar oldu. Eğer işler baştan sıkı tutulsaydı kesinlikle bu sonuçlar alınmazdı. Kaybetmeyeceğimiz 3 maçı kazansaydık kümede kalıp güçlü bir duruma gelecektik. Birçok maçı da dikkate almayınca kaçınılmaz sonuç kendiliğinden gelişti" diye konuştu.

KONGRE YAPILMALI

Diyarbakırspor'un bir an önce toparlanıp yeni sezonun planlamasını yapması gerektiğini söyleyen Ufuk Bayraktar, "Kulüp bir nevi ekmeğine tekme atmış oldu. Büyük gelir getirecek Türkcell Süper lig'den düştü. Şimdi ortada kimse yok. Arıyoruz karşımızda görüşecek muhatabımız yok. Kulüpte alacağımız var alamıyoruz. Ben ve birçok arkadaşım yeni sezonda Diyarbakırspor'da kalmak istiyorduk. Ama gelişmeler bunun aksini gösteriyor. Diyarbakırspor'a kararsızlık ve beklemek zarar verir. Bir an önce toparlanıp kongre yapılıp güçlü bir kadro oluşturulmalıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyarbakır Söz