Görüş Bildir

SAT ARSAYI, KALDIR YASAĞI

Transfer yasağından dolayı 3.Lig’e çıkma tehlikesi yaşayan Diyarbakırspor’un kurtuluşu için çarpıcı bir öneri ortaya atıldı. Kayalık alanda bulunan ve spor tesisi yapılmaSI ihtimali zayıf olan kulübe ait 100 dönümlük arsanın satılması sağlanarak sorunlara çözüm getirilmesi önerisi var.

SAT ARSAYI, KALDIR YASAĞI

TÜM UMUTLAR TÜKENMİŞKEN

Diyarbakırspor sahipsiz,desteksiz ve çaresiz. Haziran ayında yapılan kongrede göreve gelen yeni yönetim şu ana kadar transfer yasağını kaldıramazken, eski futbolcu ve teknik adamlara olan 8 milyon tutarındaki borcun transferin sona ereceği 5 Eylül’e kadar çözülmemesi halinde genç futbolcularla lige devam edecek olan Yeşil-Kırmızılı takım resmen 3.Lig’e havale edilmiş olacak !. Yönetimin Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiği söylendi ancak somut bir gelişme yaşanmadı. Spor Bakanı Suat Kılıç’la yapılması kararlaştırılan görüşme son günlerde artan terör olaylarının kurbanı olarak şimdilik iptal olurken,yönetimin alacaklılara yaptığı yüzde 20’lik nakit ödeme ile sorunu çözme formülü de tutmadı.

İşte tam da umutların tükenmeye başladığı bu günlerde ortaya çarpıcı bir öneri atıldı.

EN AZ 6-7 MİLYON TL EDER

2004 yılında dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Diyarbakırspor Başkanı Ahmet Göksu ve  Vali Efkan Ala’nın girişimleriyle hayırsever bir vatandaş tarafından kulübe bağışlanan 100 dönümlük arsanın satılması sağlanarak çözüm üretilmesi önerildi. Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Defterdarlığı tarafından olası haciz ve icralara gitmesin diye ‘satılamaz’ şerhi konulan Pirinçlik mevkisindeki arsanın en az 6-7 milyon değerinde olduğu, satılması halinde bu parayla Diyarbakırspor’un borçlardan arındırılarak sorunlarını çözebileceği belirtildi. Kayalık alanda ve şehirden uzak olması nedeniyle daha önce yapılması planlandığı spor tesisi yapılamayacak konumda olan arsanın satılması için kent yöneticileri ve yönetimden harekete geçmesi istendi.

KAMUOYU DESTEK VERİYOR

Arsanın kulübün borçları için değerlendirilmesine kamuoyu da sıcak bakıyor. Spor adamları ve taraftarlar,”Diyarbakırspor amatöre düşerse ve kapanırsa bu arsanın ne anlamı olacak?. Bulunduğu yer spor tesisi yapılabilecek bir yer de değil. Kaldı ki zaten yeni stat ve spor kompleksi başka yerde yapılacak. Akıllı bir planlama ile bu arsa satılırsa ve satıştan elde edilecek gelir yerinde kullanılırsa transferin önü açılır, borçlar ödenir. Kent yöneticileri ve Diyarbakırspor yöneticileri bunun için hemen harekete geçmelidir. Transfer yapılamazsa bu takımın ligde kalma şansı yoktur. Genç kadroyla başarı beklemek hayaldir. Geçen sezon yaşadıklarımız ortada “ dediler.

Etiketler: