Görüş Bildir

"TAKIM DÜŞMEDİ, DÜŞÜRÜLDÜ"

"TAKIM DÜŞMEDİ, DÜŞÜRÜLDÜ"

Diyarbakırspor’un efsane futbolcuları Ayhan Doğu ve Vehbi Günay,Yeşil-Kırmızılı takımın küme düşmesinden duydukları derin üzüntüyü dile getirdiler.

"KÜME DÜŞECEK TAKIM DEĞİLDİ"

Sezon başında başarılı görünümüyle vealdığı süpriz sonuçlarla spor severlerin dikkatini çeken Diyarbakırspor'un küme düşmesinin derin üzüntüsü kentte devam ediyor.

Yeşil - Kırmızılı kulüpte yıllarca top koşturmaş kaptanlık yapmış olan Ayhan Doğu ile Vehbi Günay, Diyarbakırspor'un küme düşmesine çok üzüldüklerini belirterek ortak bir açıklama yaptılar.Eski futbolcular Diyarbakırspor'un küme düşmesinin kendilerini üzdüğünü belirterek," Biz yıllarımızı  bu kulübe vermiş futbolcularız. Diyarbakırspor kesinlikle küme düşecek takımların arasında değildi. Bugüne kadar yaşanmamış olaylar yaşandı. Futbol çirkinleştirildi. Kadrosu kötü olmayan bir takım kendini bilmeyen bir kısım taraftar tarafından adeta Bank Asya 1.Ligi’ne itildi.

"OLAYLAR ÇOK ZARAR VERDİ"

Diyarbakırspor'un Turkcell Süper liginde oynaması demek kentin ekonomisinin yüksek olması demektir. Hiç bir sezon bu kadar kötü durumlar yaşanmamıştı. Fenerbahçe ve Bursaspor maçıyla birlikte yaşanan saha kapatma olayları ve devamında İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında çıkan olaylar takımın küme düşmesine sebep oldu.Artık bundan sonra yapılan bütün yanlışlardan ders çıkarılmalı.

Kulübe  yeni ve kalıcı gelirler sağlanarak  istikrarlı bir yönetim ile başarı kazanılmalıdır. Bu kötü görüntüler bu kente yakışmıyor"diye konuştular.

Etiketler: