TAKIM NE OLACAK?

TAKIM NE OLACAK?

TAKIM NE OLACAK?

Çetin Sümer’in Futbol Federasyonu hakkındaki sözleri Diyarbakır’da da yankı uyandırırken,taraftarlar bir kez daha seslerini yükselterek kulübün geleceğiyle ilgili karar verilmesini istedi.

"ÇOK GEÇ OLUYOR SAYIN BAŞKAN"

Ankara’da bulunan Çetin Sümer’in Diyarbakırspor’la ilgili kararını bir an evvel vermesi gerektiğini vurgulayan Diyarbakırsporlu taraftarlar,yeni sezon hazırlıkları için çok geç kalındığına dikkat çektiler. Taraftarlar, "Bank Asya 1.Lig çok zor bir lig.  Diyarbakırspor dışındaki tüm takımlar çalışıyor. Herkes kongresini ya da transferlerini yapıyor. Çetin Sümer’in artık karar vermesi gerekiyor. Bu yönetim şekli ile başarı beklemek hayaldir. Yönetimde değişiklik olmazsa bu yol bizi 2.Lig’e götürebilir. Bir an önce kongre kararı alınmalıdır. Şu ana kadar kongre kararı alınmaması Diyarbakırspor’un aleyhine olmuştur. Başkan kendi yönetimini oluşturmak isteyebilir.

Bunun için de kongreye gidilmelidir. Acil çözülmesi gereken çok sorun var. Takımda futbolcu kalmadı. Ödenmesi gereken borçlar kapıda. Biraz daha geç kalınırsa gelecek yönetimin hiçbir şansı olmaz" dediler.

EEDC’DEN PARA BEKLENTİSİ VAR

Bu arada Ankara’da bulunan Sümer’in 2.Başkanı olduğu EEDC’den para beklediği ve bunun için bankalarla görüşme halinde olduğu bildirildi. Sümer’in "beklediğim para gelmezse bir-iki gün içerisinde Diyarbakır’a gelip kongre kararı alacağım" dediği öğrenildi.

Öte yandan Orduspor kulübünün "anlaştık" dediği Abdullah Çetin, bu yöndeki açıklamaları yalanladı. Çetin,"Orduspor başkanı benimle görüştü ve beni istediklerini söyledi. Ancak anlaşma yok. Süper Lig’de oynamak istediğimi, Bank Asya’da Diyarbakırspor’dan başka takımda oynamayacağımı söyledim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyarbakır Söz