Tutuklu Çocuklar İçin Turnuva

Tutuklu Çocuklar İçin Turnuva

Tutuklu Çocuklar İçin Turnuva

Diyarbakır’daki belediyeler  Terörle Mücadele Kanunu (TMK) çerçevesinde tutuklanan    için futbol turnuvası düzenledi.

Taş attıkları iddiası ile tutuklu bulunan çocukların mağduriyetine dikkat çekmek için Beyaz Tebeşir Spor Kompleksi’nde futbol turnuvası düzenleyen Belediyelerin Temizlik İşleri Müdürlükleri kupayı tutuklu bulunan çocuklara adayacaklarını belirtti.

TÜRK :"HAKSIZLIĞA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK"

DİYARBAKIR- Diyarbakır’daki belediyeler  Terörle Mücadele Kanunu (TMK) çerçevesinde tutuklanan   için futbol turnuvası düzenledi.

   Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Şefik Türk, turnuva ile okullarında karne almayı beklemesi gerekirken taş attıkları iddiası ile cezaevinde bulunan TMK mağduru çocukların uğradığı haksızlığa dikkat çekmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Türk, Yenişehir, Büyükşehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar Belediyeleri ile DİSKİ’nin bu turnuvaya katılım sağladığını belirterek, Diyarbakır’daki sivil toplum kurumlarının da destek verdiğini söyledi.

"CEZAEVLERİNDEKİ ÇOCUKLARA ARMAĞAN "

  Şefik Türk, "Belediyelerimizin temizlik müdürlüğü bünyesinde çalışan arkadaşlarımızın katılımı ile düzenlenen bu turnuvadaki amacımız, son bir yılda tutuklanan çocuklarımızın uğradığı haksızlığa dikkat çekmektir. Çocuklarının okullarında olmalarını beklerken cezaevlerine konmaları kabul edilemez. Bu çocuklar yeri okullarıdır. Umarız ki bu çocuklar en kısa zamanda aramızda olurlar. Bu anlamda bütün kesimlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını beklemekteyiz. Bu turnuva şuan cezaevinde bulunan çocuklara armağan edilmiştir"dedi.

YENİŞEHİR, BÜYÜKŞEHİR’İ YENDİ !

Turnuvayı Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu,sivil toplum örgütlerinin  temsilcileri ve vatandaşlar izlemeye geldi.

Turnuvada Yenişehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan karşılaşma çekişmeli geçti. İlk yarısı 1-1 biten karşılaşmayı Yenişehir Belediyesi 2-1 kazanarak puanını 4’te çıkardı.

Turnuva Pazar günü yapılacak final karşılaşmasıyla son bulacak.

Kaynak: Diyarbakır Söz