Görüş Bildir

U14’te şampiyon DSİ

Van’da yapılan U14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarını Diyarbakır DSİ Spor şampiyon olarak tamamladı.

Yeşil beyazlı takım, Diyarbakır’ı 2. Kademe müsabakalarında temsil etme hakkını elde etti.

Van’da gerçekleşen U14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları tamamlandı. Toplamda 4 takımın yer aldığı müsabakaları Diyarbakır DSİ Spor şampiyon olarak tamamladı.

Şırnak Silopi Belediye, Iğdır 76 Kanaryaspor ve Bitlis Tatvan takımlarıyla aynı grupta yer alan Diyarbakır DSİ Spor, tüm rakiplerini dize getirerek, mutlu sona ulaştı.

Birinci kademe müsabakaları

İstanbul, Edirne, Bilecik, Yalova, Düzce, Balıkesir, Kütahya, Aydın, Muğla, Isparta, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Van, Artvin, Erzincan, Giresun, Sinop, Zonguldak, Çorum ve Kayseri grup merkezlerinde oynanan 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 22 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2.kademe müsabakaları oynanacak. 1. Kademe müsabakalarını birinci olarak tamamlayan Diyarbakır DSİ Spor, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonunun açıklaşacağı tarih ve merkezde 2. Kademe müsabakalarına katılacak. 2. kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Hedef çok büyük

DSİ Spor Teknik Sorumlusu Ahmet Tanış, U14’te hedeflerinin Türkiye finallerine katılma olduğunu söyledi.

Tanış, “1. Kademe müsabakalarını istediğimiz gibi sonuçlandırdık. Şimdi önümüzde ikinci kademe müsabakaları var. 2. Kademe maçlarını da başarılı bir şekilde sonuçlandırıp, Türkiye finallerine adımızı yazdırmak istiyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin en iyi ilk üç takımı arasına girmektir. Bunu da başaracak güçteyiz” dedi.
Etiketler: | |