Görüş Bildir

YASAK SÜRÜYOR!

YASAK SÜRÜYOR!

YASAK SÜRÜYOR!

Diyarbakırspor'un kulüp başkanı Nurullah Edemen, yaklaşık 50 futbolcuya 8 milyon lira borcu nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun kulüp hakkında aldığı transfer yasağı kararının sürdüğünü söyledi.

KİMSE YARDIMCI OLMUYOR

Nurullah Edemen, Diyarbakırspor'un geçmişten gelen borç nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntının sürdüğünü belirterek, bu sıkıntıyı aşmak için çaba gösterdiklerini bildirdi. Ancak hiç bir kurum, kuruluş ve kişiden bugüne kadar beklenen desteği alamadıklarını bildiren Edemen, şöyle konuştu:

''Yaklaşık 50 futbolcuya olan 8 milyon lira borç nedeniyle federasyonun kulüp hakkındaki transfer yasağı sürüyor. Bu nedenle transfer yapamıyoruz ve bu bizim için en büyük sıkıntıdır. Bu sorunu aşmak için girişimlerimiz devam ediyor. Yılmadan çalışmalarımız sürdürüyoruz. Diyarbakırspor Kulübünün şeffaf olması için tüm alacak ve ödemelerin banka hesabı üzerinden yürümesini kararlaştırdık ve uygulamaya koyduk. Bu sayede kayıt dışılığı önledik. Ancak bu hesabımıza da haciz konuldu. Buna rağmen personel, futbolcu ve kamp için gerekli ödemeleri yaptık. Takımın şu an için bir lira dahi geliri bulunmuyor. Bunun ötesinde üzüntü verici olan, desteğin hiç olmamasıdır. Biz sadece maddi destekten bahsetmiyoruz. Kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinden manevi destek bekliyoruz.''

Edemen, takımının Bolu'da 30 futbolcuyla teknik direktör Recep Bayık nezaretinde sürdürdüğü kampın 20 Ağustos'ta sona ereceğini kaydetti.

Etiketler: