YENİ ROTA 2.LİG Mİ?

Diyarbakırspor’un gidişatı giderek karamsar bir hava yaratıyor. Taraftarlar seslerini daha etkili şekilde duyurmayıp, kent yöneticileri ve Diyarbakırspor’a gönül verenler harekete geçmezse Yeşil-Kırmızılı kulübün sonu Malatya, Erzurum ve nice köklü kulüpler gibi olabilir.

YENİ ROTA 2.LİG Mİ?

NE DEVAM EDİYORLAR, NE DE KULÜBÜN ÖNÜNÜ AÇIYORLAR

42 yıllık tarihinde TFF 2.Lig ve 3.Lig’e hiç düşmeyen Diyarbakırspor çok kritik bir süreç yaşıyor. Ligin bitmesinden bu yana 1 ay geçmesine rağmen devam etme veya etmeme konusunda hiçbir karar almayan ve kulübün geleceği konusunda endişeli olan taraftarlarla alay edercesine (!) suskunluğa bürünen yönetimden dün de beklenen açıklama gelmedi.  

Çetin Sümer "yapacağım" dediği açıklamayı yine yapmadı,devam edip etmeyeceğiyle ilgili kararı da bir kez daha vermedi.

Kimsenin ne yaptıklarına akıl erdirmediği Çetin Sümer ve mevcüt yönetim bu hareketle Diyarbakırspor’u büyük bir kaosa sürüklüyor. Para bulamadığı için "devam ediyorum" diyemeyen Çetin Sümer, tüm ısrarlara rağmen kongre kararı almayarak da her geçen gün biraz daha hedef haline geliyor.

BU GİDİŞ HAYRA ALAMET DEĞİL: YENİ ROTAMIZ 2.LİG Mİ ?

Yönetim devam kararı almıyor, kongreyi geciktiriyor ancak yine de kulislerde yeni yönetimi oluşturma çalışmaları sürüyor. Diyarbakırspor’un yaşadığı tabloya üzülen ve çıkış yolu arayan eski yöneticiler ile genç iş adamları çalışmalarını yürütüp kongre kararına kilitlenirken,belirsizliğin bir süre daha devam etmesi halinde bu işten vazgeçecekleri konuşuluyor.

Mevcut tablonun Diyarbakırspor’u önce 2.Lig’e götürüp kısa zamanda Malatyaspor ve Erzurumspor’un akıbetini getireceğini savunan spor adamları,yeniden ayağa yolu olarak ise taraftarların seslerini daha etkili şekilde yükseltmelerinde ve başta yeni Vali Mustafa Toprak olmak üzere kent yöneticilerinin duruma müdahale etmesinde görüyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz