Görüş Bildir

Vivo XPlay 5 Teknik Özellikleri, Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Vivo Xplay 5.7 Full Hd Quad Core ile Apple’a kafa mı tutuyor?

Vivo XPlay 5 Teknik Özellikleri, Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Vivo Xplay 5.7 Full Hd Quad Core ile Apple’a kafa mı tutuyor?

Yeni model akıllı telefonlarda RAM 3-4 derken Vivo isimli akıllı telefon, ana vatanı Çin’ de bayağı ilgi gören ve sevilen bir telefon markası durumunda. Üstelik 6 GB RAM sunan Vivo Xplay 5, iPhone 6s ile hız konusunda kıyaslamada öne çıktı…Bu sene içinde Vivo, Xplay 5 modelini amiral gemisi olarak piyasaya sürecek. Bu telefon, dünyada 6 GB RAM olarak sunulacak olan ilk akıllı telefon ünvanını taşımış olacak.

Yeni model akıllı telefonlarda RAM 3-4 derken Vivo isimli akıllı telefon, ana vatanı Çin’ de bayağı ilgi gören ve sevilen bir telefon markası durumunda. Üstelik 6 GB RAM sunan Vivo Xplay 5, iPhone 6s ile hız konusunda kıyaslamada öne çıktı…

Bu sene içinde Vivo, Xplay 5 modelini amiral gemisi olarak piyasaya sürecek. Bu telefon, dünyada 6 GB RAM olarak sunulacak olan ilk akıllı telefon ünvanını taşımış olacak.

Iphone 6S modelini geçmesi durumunun LPDDR4 RAM modülleri sayesinde olduğu düşünülüyor.

1 Mart’ta piyasaya sürülmesi beklenen Vivo Xplay 5, şimdilik  görünüşe göre yalnızca Çin’de satışa sunulacak gibi duruyor.

4 GB ve 6 GB RAM seçenekleriyle sunulacak telefona dair Weibo’da yayınlanan bir videoda, iPhone 6s ile bir karşılaştırma yapılmış. Kazanan Vivo Xplay 5 oldu!

Yapılan testte, Xplay 5, Mesajlar uygulamasını iPhone 6s’ten daha hızlı açıyor. Anlaşıldığı üzere, Snapdragon 820 ve 6 GB RAM birleşimi, çok güçlü bir telefon meydana getirmiş.

Vivo Xplay 5 teknik özellikleri nasıl derseniz özetle belirtelim?

Vivo Xplay 5’in teknik özelliklerinden biraz bahsedecek olursak, çok güçlü bir telefon olduğunu tekrardan söyleyelim. 5,5 inçlik ekran ile 2k çözünürlük sunan telefon, 64 GB depolama alanıyla da kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılamış oluyor.

Telefonun ilk açılması ile gibi kullanıcıya Android Marshmallow sunan Vivo Xplay 5, 16 MP arka, 8 MP ön kamera taşıyor. Ayrıca Çinli telefon Vivo Xplay 5 , Samsung Galaxy S7 edge gibi kenarları kıvrımlı ekrana sahip olarak piyasaya sürülmüş.

Xplay 5, Xplay 3S’in yerini alacak. Vivo Xplay 3S de çıktığında ilkleri sunan telefon olmuştu ve 2K görüntüyle birlikte parmak izi okuyucu sunan ilk telefon olarak piyasadaki yerini almıştı.

Rakiplerinin aksine yarışlarda birinci gelse de fiyat olarak daha ucuza geleceğini sizlere duyuralım. Şimdilik Çin Pazarı için satışı düşünülen telefon bakarsınız Dünya Pazarında da açılır…

Kaynak: CHIP