Görüş Bildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de: 'Devlet Kürtleri öldürüyor diyorlar! Bunu söyleyen ise sadece 1128 akademisyen!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de: 'Devlet Kürtleri öldürüyor diyorlar! Bunu söyleyen ise sadece 1128  akademisyen!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet Kürtleri öldürüyor diyorlar. Elinize, dilinize dursun. Bunu diyenler 1128 sözde akademisyen. Hayatta o bölgelere gidip, bölge halkıyla görüştükleri yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de katıldığı Kayseri Ticaret Odası 120. Onur Yılı etkinliğine katıldı. Erdoğan burada açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

"MİLLİ İRADEDEN ÇEKİNİYORLAR"

"Milletin tercihlerinden çok korkuyorlar. Milli iradeden çekiniyorlar. Millete güvenseler başkanlık sisteminden korkmazlar. Bugün yeni anayasa konusunda olumsuz tavır alanları ortak özelliği milletin iradesinden korkmalarıdır.

Bölücü terör örgütünden, paralel devlet yapılanmasının hiçbir farkı yoktur.

"BÖLGE HALKIYLA GÖRÜŞTÜKLERİ YOK"

Devlet Kürtleri öldürüyor diyorlar. Elinize, dilinize dursun. Bunu diyenler 1128 sözde akademisyen. Hayatta o bölgelere gidip, bölge halkıyla görüştükleri yok. Biz kefenimizi giydik bu yola öyle çıktı. Bu ülkede bölücülük, ayrımcılık yok. Olmayacak. Biz tek milletiz. Devlet içinde devleti asla kabul edemeyiz. Buna karşı mücadeleyi veriyoruz ve vereceğiz. Bu toprakların içerisinde yer alanlar, bu hukuk devleti içinde yasalara uymak zorundadırlar. Kimse bu vatan toprakları üzerinde operasyon yapamaz. Yapan olursa bu milletin ta kendisini karşısında bulur.

"BUNLAR AKADEMİK TERÖRÜN AKTÖRLERİDİR"

Diyarbakır'da öğrencilerin karne aldıkları günde el yapımı bomba atıyorlar ya. Ey akademisyenler siz öğrenci yetiştirmiyor musunuz? Bu alçakların yanında nasıl duruyorsunuz ya? Siz nasıl akademisyensiniz! Bunlar akademik terörün aktörleridir.

"SEN BENİM RAKİBİM OLAMAZSIN"

Ana muhalefetin başı da 'biz Allah'tan korkmuyoruz' dedi. Bu tür gafları çok yapıyor. İçindeki çirkinlikleri bir kez daha ortaya dökmüştür. Şimdi de 'karın ağrım neymiş açıkla' diye tutturmuş. Bu senin, partin içindeki karın ağrın. Bu zat için söylenecek çok şey var, ama onun seviyesine inmek istemiyorum. Kılıçdaroğlu sen benim rakibim olamazsın. Sen öyle bir yerde değilsin. Bugüne söylediğin her şey yalan ve yanlış çıktı. Epey para kazandık bundan. Galiba cebinden ödemiyor. Buna rağmen ders almadı. Sözlerini tutmaması normal şartlarda sokağa çıkamaz hale getirir. Kılıçdaroğlu'nu Allah ıslah etsin diyorum."
Etiketler: | | | |