Görüş Bildir

Eskişehir'de trafik canavarı hız limitini aştırdı! 3 kişinin canına mal olan kaza da kadran 150'ye takılı kaldı

Eskişehir'de trafik canavarı hız limitini aştırdı! 3 kişinin canına mal olan kaza da kadran 150'ye takılı kaldı

Eskişehir 71 Evler mahallesi kavşağında son dakika trafik kazası. Eskişehir çevre yolu çıkışında Belçika plakalı bir otomobil ile şahsa münhasır başka bir aracın kafa kafaya çarpışması sonrasında dehşet anları yaşandı. Eskişehir son dakika kaza! Kaza da ölen var mı? Ölenlerin isimleri neler? İlk belirlemelere göre Ali kartal, Yılmaz Kartal ve Seydi Sarı hayatını kaybetti

Eskişehir 71 Evler mahallesi kavşağında son dakika trafik kazası. Eskişehir çevre yolu çıkışında Belçika plakalı bir otomobil ile şahsa münhasır başka bir aracın kafa kafaya çarpışması sonrasında dehşet anları yaşandı. Eskişehir son dakika kaza! Kaza da ölen var mı? Ölenlerin isimleri neler?

ESKİŞEHİR'de Belçika plakalı otomobil kavşakta başka bir otomobile çarptı. Kazada 3 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı. Kaza, akşam saatlerinde çevreyolu 71 Evler Mahallesi Kavşağı'nda meydana geldi. Kent merkezinden Ankara istikametine gitmekte olan Seydi Sarı yönetimindeki BUGRA yazılı Belçika plakalı otomobil, 71 Evler Mahallesi'nden 75'inci Yıl Mahallesi'ne gitmekte olan Yılmaz Kartal yönetimindeki 26 PT 070 plakalı otomobile çarptı. Kazada demir yığınına dönen otomobillerde sıkışanları olay yerine giden Büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri kurtardı. Yaralılardan Belçika plakalı otomobilin sürücüsü Seydi Sarı (35) ile 26 PT 070 plakalı otomobilin sürücüsü Yılmaz Kartal (32) ve yanında oturan kardeşi Ali Kartal (22) kaldırıldıkları hastanelerde kurtarılamayarak öldü. 26 PT 070 plakalı otomobildeki, Fidase Kartal, Fatmanur Kartal, İkbal Kartal, Hayrunisa Kartal ile Belçika plakalı otomobilde bulunan Sedat Çoban ambulanslarla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi ile Devlet Hastanesi'ne götürülüp tedaviye alındı. Kazayla ilgili soruşturma sürerken 26 PT 070 plakalı otomobilin sol ön tekeri diğer otomobilin çarpması sonucu bağlantı yerinden koparak refüje fırladı. Kaza yapan 2 araç çekicilerle olay yerinden kaldırıldı. Görgü tanıkları, Belçika plakalı otomobilin hızla gelip kavşakta dönüş yapmakta olan 26 PT 070 plakalı otomobile çarptığını, kaza sonrası da otomobilin hız kadranının 150 kilometrede takılı kaldığını söyledi.

Eskişehir, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehri. 2014 yılına göre Eskişehir nüfusu 812.320'dir. Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir.

Met helvası, Nuga helvası, Haşhaşlı çörek, Kalabak suyu, çibörek ve lületaşı ile meşhurdur. İşlenebilir lületaşı, Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarıldığı için Eskişehir taşı olarak bilinir.[Türkiye'de Eskişehir ve Sivrihisar dolaylarında yetişen bir çoban köpeği olan akbaş da şehre ait önemli değerlerdendir. Sanat kurumları ve tesisleri ile kültür ve sanatta gelişmiş bir şehirdir. Anadolu Üniversitesi ve büyükşehir belediyesi bünyesinde iki adet senfoni orkestrası bulunmaktadır. Ayrıca her yıl düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali ile şehirde müzik, tiyatro, resim ve sinema dallarında sergiler ve gösteriler yapılmaktadır.

Eskişehir günümüze kadar değişik uygarlıklar altında varlığını sürdürmüştür. Üzerinde kurulan medeniyetlerden bazıları Frigya,Bizans, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu'dur.

Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Muharip Hava Kuvveti, Hava Füze Savunma Komutanlığı, 1. Hava İkmal ve Bakım Merkez Komutanlığı ve 1. Ana Jet Üs Komutanlığı da Eskişehir'de bulunmaktadır. Ayrıca hem askerî hem de sivil havaalanı (Anadolu Üniversitesi Havaalanı) bulunmaktadır.

Eskişehir 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarını taşımaktadır.[5]

Türk Hava Yolları'nın Airbus A330-200 tipi uçağı, TC-JNG, de 'Eskişehir' adını taşıyor.
Etiketler: | | | |